cinema.pl Artykuły

sobota, 09 kwiecień 2022 18:06

Bartłomiej Topa i Marian Opania w rolach głównych najnowszego audioserialu Audioteki

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Losy Henryka (Marian Opania), pensjonariusza hospicjum skrywającego mroczne historie z przeszłości i Janka (Bartłomiej Topa) – skazańca odsiadującego wyrok, nieoczekiwanie łączą się. Ta pozornie niemożliwa przyjaźń staje się początkiem burzliwych perypetii bohaterów dziesięcioodcinkowego audioserialu, stworzonego na podstawie dzieła Piotra Rogoży i Krzysztofa Komandera. W produkcji „Symbioza”, reżyserii Krzysztofa Komandera, usłyszymy także głosy Janusza Chabiora, Tomasza Ziętka czy Emilii Krakowskiej. Serial dostępny jest w aplikacji Audioteki od 6. kwietnia.

 

Najnowszy audioserial Audioteki w reżyserii Krzysztofa Komandera, młodego polskiego reżysera, scenarzysty i montażysty, to pozycja dla wielbicieli historii o policyjnych pościgach i porachunkach mafii, w których wartka akcja przeplata się rozważaniami o życiu. Przyprawiona obficie czarnych humorem „Symbioza” trzyma słuchacza w napięciu i oczekiwaniu na dalsze ruchy głównych bohaterów, wplątujących się coraz mocniej w gangsterskie porachunki. Oprócz pierwszoplanowych bohaterów w superprodukcji słuchacz spotka plejadę malowniczych postaci, wplątanych w historię Henryka i Janka, w tym wdowę po dawnym szefie mafii i księdza-przebierańca, którym głosów użyczyli topowi polscy aktorzy. 

Niepozorny początek burzliwej znajomości

W pierwszym odcinku serialu słuchacze poznają Janka, więźnia z zakładu półotwartego, który w ramach programu resocjalizacji rozpoczyna pracę w hospicjum. Tam poznaje zgryźliwego starca Henryka, kryjącego w sobie wiele tajemnic… Splot wydarzeń sprawia, że panowie rozpoczynają szaleńczą podróż przez Polskę. Policyjny pościg i konflikt z groźnym bydgoskim gangsterem to tylko część problemów na drodze do celu bohaterów. 

Gwiazdorska obsada w serialu Audioteki

Audioserial „Symbioza” to produkcja w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych usłyszymy Bartłomieja Topę oraz Mariana Opanię, a wraz z nimi wystąpią Tomasz Ziętek, Janusz Chabior, Adam Ferency, Katarzyna Gniewkowska, Michał Piela, Witold Wieliński, Paweł Mitrowski, Małgorzata Lewińska, Łukasz Simlat, Maria Maj, Arkadiusz Detmer, Wojciech Friedmann, Przemysław Przestrzelski, Stanisław Brudny, Emilia Krakowska, Barbara Jonak, Dariusz Odija i inni.

Od 6. kwietnia produkcja dostępna jest w Audiotece. Pierwszy odcinek audioserialu można odsłuchać bezpłatnie, kolejne fragmenty „Symbiozy” pojawiać się będą co środę na platformie Audioteka Klub. Więcej informacji o najnowszej produkcji znajduje się pod linkiem.

https://web.audioteka.com/pl/cycle/49a877fd-dcb7-4463-b463-f3e15ff9d1ad?utm_source=notka&utm_medium=symbioza

Czytany 279 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 kwiecień 2022 18:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama