cinema.pl Artykuły

sobota, 09 kwiecień 2022 18:04

Klimatyczna czołówka serialu Max Original

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pierwszy polski serial Max Original Odwilż jest już dostępny w HBO Max. Nowe odcinki serialu - trzeci i czwarty – już dostępne są w serwisie.  

 

Każdy odcinek serialu Max Original Odwilż otwiera klimatyczna czołówka, w której tle wybrzmiewa piosenka Billie Eilish pt. When The Party’s Over. To dzięki niej już w pierwszych minutach widzowie mogą poczuć tę lekko mroczną i zamgloną atmosferę, która otacza bohaterów, a przede wszystkim Katarzynę Zawieję, trzydziestokilkuletnią policjantkę, która nie daje łatwo za wygraną i zrobi wszystko, by rozwiązać przydzielone jej śledztwo. 

- Zależało nam na tym, aby  czołówka wprowadzała widza jeszcze głębiej w świat głównej bohaterki. Aby widz jeszcze mocniej poczuł atmosferę i temperaturę rzeczywistości, której Zawieja musi stawić czoła. Te kilkanaście sekund to wejście w jej samotny, zimny, zmysłowy świat, jego poetycka kwintesencja. To metaforyczna podróż dotkniętej przez życie Zawiei przez krajobraz Szczecina, podróż samotna i wyciszona – mówi Bogumił Lipski, producent serialu, który czuwał także nad pracami nad czołówką. 

- Tworząc czołówkę chcieliśmy spojrzeć na świat zmęczonymi oczyma głównej bohaterki. Zrozumieć jej emocje i motywacje.  Zauważyć, jak wiele kolorów może kryć w sobie metaforyczna szarość - dopowiada Piotr Sawicki, reżyser i scenarzysta czołówki.  

Producentem czołówki serialu Max Original Odwilż jest Bogumił Lipski, a reżyserem i scenarzystą Piotr Sawicki reprezentujący BDV Studio. Za zdjęcia odpowiadają Tomasz Wierzbicki, Michal Długołęcki, Maciej Stempij, Tomasz Dobski, a za zdjęcia lotnicze Dawid Gut. Postprodukcją zajęła się spółka Colorofon.

Czołówka serialu Odwilż: 

https://www.youtube.com/watch?v=N9WgeehPFv8

Już od dzisiaj, tj. 8 kwietnia, w HBO Max dostępne są kolejne dwa odcinki serialu Max Original Odwilż (odc. 3 oraz 4). Produkcja liczy łącznie sześć odcinków.

 

Zdjęcia (hi-res) - odcinek 3 & 4: https://we.tl/t-LngMQyIwZp 

©2022 HBO Europe s.r.o. All Rights Reserved.

 

Trailer: https://youtu.be/2SCK-ubEQL4 

 

O serialu:

Odwilż 

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

Odwilż to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce. To serial kryminalny, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Max. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak - Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. "zachęt".

 

Opisy kolejnych odcinków:

Odwilż, odc. 3

Szukając nowych tropów Zawieja i Trepa udają się do szpitala psychiatrycznego, w którym pracowała zamordowana kobieta. Podejrzewają, że do jej śmierci mógł przyczynić się któryś z jej trudnych pacjentów. W tym czasie prokurator Strzelecki otrzymuje podejrzaną paczkę. Policja przypuszcza, że przesyłka może mieć bezpośredni związek z mordercą jego córki. Po nieporozumieniu na komisariacie Zawieja konfrontuje się Radwanem.

Odwilż, odc. 4

Policja rozpoczynania poszukiwania Wróbla, jednego z pacjentów zamordowanej. Zawieja jedzie do zakładu karnego w Goleniowie, w którym Wróbel odsiadywał wyrok. Ma nadzieję znaleźć tam więcej informacji, które naprowadzą ją na nowe tropy w sprawie.

Czytany 351 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 kwiecień 2022 18:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama