cinema.pl Artykuły

wtorek, 05 kwiecień 2022 13:12

„Detektyw Murdoch” - nowy serial kryminalny w TVP HD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

We wtorek, 5 kwietnia o godz. 21:25 TVP HD zaprasza widzów na premierę serialu kryminalnego pt. „Detektyw Murdoch”. To historia oparta na cyklu powieści Maureen Jennings, pod tym samym tytułem, która opowiada o detektywie słynącym z nieprzeciętnego intelektu i imponującej umiejętności dedukcji. Obok „Panny Marple” to kolejny serial kryminalny, który TVP HD proponuje widzom w tym sezonie.

 

Akcja serialu rozgrywa się w Toronto, pod koniec XIX wieku, gdzie dochodzi do serii makabrycznych morderstw. Detektyw Murdoch jest prekursorem nowoczesnych technik kryminalistyki. W swojej pracy używa m.in.: sonaru, wariografu, analizy krwi, światła ultrafioletowego i daktyloskopii. Nie spotyka się to jednak z aprobatą jego konserwatywnego przełożonego – inspektora Brackenreida. Na szczęście, oprócz innowacyjnych metod śledczych, Murdoch może poszczycić się też własną intuicją i nieprzeciętną inteligencją. W pracy towarzyszą mu piękna i utalentowana dr Julia Ogden – pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji oraz niedoświadczony, ale bardzo zaangażowany w pracę, konstabl George Crabtree. W serialu występują m.in.: Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig i Jonny Harris.

Od 5 kwietnia TVP HD zaprasza na podwójną dawkę najlepszych seriali kryminalnych należących do klasyki gatunku.

„Detektyw Murdoch” (2008) – emisja pierwszego odcinka 5 kwietnia w TVP HD o godz. 21:25. W każdy wtorek o godz. 21:25 prezentowane będą dwa odcinki, które będą powtarzane w czwartki i w piątki o godz. 13:20.  

Kolejne odcinki serialu „Panna Marple” (2004) emitowane są w każdą sobotę w TVP HD o godz. 21:55 i powtarzane są w niedziele o godz. 16:20.

Czytany 213 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 kwiecień 2022 13:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama