cinema.pl Artykuły

niedziela, 03 kwiecień 2022 14:29

Kobieca komedia o męskiej rywalizacji

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Prezentujemy plakat filmu „Boscy"! Kobiecej komedii o męskiej rywalizacji, która spotkała się z niezwykle gorącym odbiorem krytyków z całego świata!

 

Słynna i kontrowersyjna reżyserka Lola Cuevas (Penélope Cruz) tworzy film z największymi gwiazdami kina Félixem Rivero (Antonio Banderas) i Ivánem Torresem (Oscar Martínez). Dzieło, które powstanie, ma stać się dziedzictwem ekscentrycznego milionera.

Jest tylko jeden problem, gwiazdy tego filmu wprost się nie znoszą.

Film w kinach od 13 maja!

Penélope Cruz i Antonio Banderas, ponownie razem na dużym ekranie! Tym razem w błyskotliwej i ostrej jak brzytwa komedii o świecie filmu i wszystkich grzeszkach show-biznesu. Obraz „Boscy" znalazł się w Konkursie Głównym 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i z miejsca przyciągnął uwagę dystrybutorów z całego globu.

Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas (Penélope Cruz), która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero (Antonio Banderas) oraz ikonę teatru Ivána Torresa (Oscar Martínez). Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć jednak wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Pytanie tylko, kto z nich pozostanie na placu boju, kiedy po raz pierwszy wybrzmi słynne: „Kamera i... akcja!"?

 

„Świetnie napisana satyra" NaEkranie

„Sama przyjemność" IndieWire

100% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes! 

 

Gatunek: komedia

Produkcja: Hiszpania, 2021

Scenariusz i reżyseria: Mariano Cohn, Gastón Duprat („Honorowy obywatel", „Moje arcydzieło", „Sąsiad")

Obsada: Penélope Cruz („Vicky Cristina Barcelona", „Volver"), Antonio Banderas („Ból i blask", „Desperado"), Oscar Martínez („Honorowy obywatel", „Dzikie historie"), Irene Escolar („Mroczna Argentyna", „Wilcza skóra"), Melina Matthews („Megan Leavey", „Przywróceni")

Czytany 352 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 03 kwiecień 2022 14:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama