cinema.pl Artykuły

czwartek, 31 marzec 2022 17:10

Serial Max Original inspirowany ikoną, jaką jest Julia Child

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Serial Max Original Julia opowiada historię nieustraszonej szefowej kuchni i autorki książek kucharskich Julii Child. W 1962 roku, po sukcesie swojej debiutanckiej książki kucharskiej, Julia zaczyna gościć w amerykańskich domach, dzięki programowi The French Chef, który staje się pionierem współczesnych programów kulinarnych. Serial od dzisiaj, 31 marca, dostępny jest w HBO Max.

 

Serial Max Original Julia jest inspirowany niezwykłym życiem Julii Child i jej długoletnim programem telewizyjnym „The French Chef”, który stał się pionierem współczesnych programów kulinarnych. Poprzez pryzmat życia Julii i jej wyjątkowej radości życia, serial zagłębia się w kluczowy moment amerykańskiej historii. Obserwujemy w nim czasy pojawienia się telewizji publicznej jako swego rodzaju nowej instytucji społecznej, feminizmu i ewolucję kulturową Ameryki. Sercem opowieści jest jednak portret kochającego się małżeństwa. 

W roli głównej w serialu występuje Sarah Lancashire (Happy Valley), a w pozostałych rolach grają: David Hyde Pierce (Frasier), Bebe Neuwirth (Madam Secretary), Brittany Bradford (broadwayowska sztuka Bernhardt/Hamlet), Fran Kranz (Homecoming) oraz Fiona Glascott (Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda).

Serial Max Original Julia został wyprodukowany przez Lionsgate oraz 3 Arts Entertainment.  Showrunnerem serial jest Chris Keyser (The Society), który wraz z twórcą Danielem Goldfarbem pełni także obowiązki producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są także Erwin Stoff (Na skraju jutra) z ramienia 3 Arts Entertainment oraz Kimberly Carver i Charles McDougall. Todd Schulkin pełni obowiązki producenta konsultującego w imieniu The Julia Child Foundation for Gastronomy and the Culinary Arts.

Już od dzisiaj, premierowo, w HBO Max dostępne są trzy odcinki serialu Julia. Kolejne dodawane będą co tydzień, po jednym. Serial liczy 8 odcinków.

 

Trailer: https://youtu.be/LNCaVLBS3YY 

Czytany 251 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 marzec 2022 17:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama