cinema.pl Artykuły

środa, 30 marzec 2022 17:17

Santor, Łazuka wspominają Dymszę

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o wydarzeniach kulturalnych organizowanych w najbliższym czasie w FINIE, kinie Iluzjon i na platformie Ninateka.pl.  W programie spotkanie słowno-muzyczne z Ireną Santor i Bohdanem Łazuką, bezpłatny koncert Mateusza Pałki i ukraińskiego zespółu ShockolaD oraz dwa przeglądy filmowe na Ninatece.

 

Wschód nieznany będący odpowiedzią na tragiczną sytuację polityczną w Ukrainie pozwoli zgłębić naszą świadomość i wrażliwość, ukazując nową perspektywę. Natomiast przegląd z cyklu Dziś są twoje urodziny przybliży postać kostiumolożki Barbary Ptak, która pracowała przy największych produkcjach filmowych, spośród których aż cztery były nominowane do Oscara!

Spotkanie słowno-muzyczne i pokazy filmów krótkometrażowych, niekompletnych i zwiastunów

Irena Santor, Bohdan Łazuka, Adrianna Godlewska i Czesław Majewski gwiazdami kolejnej Retroteki! Zapraszamy na spotkanie słowno-muzyczne razem z dyrektorem muzycznym cyklu Janem Emilem Młynarskim. Przed koncertem zapraszamy na pokaz filmów krótkometrażowych, niekompletnych oraz zwiastunów z udziałem króla polskich komików Adolfa Dymszy. Jego urodziny to świetna okazja, by zaprezentować z nieznane i zapomniane kreacje legendy polskiego kina, teatru i kabaretu. Streaming koncertu dostępny platformie Ninateka.pl.

 

Wschód nieznany 

Przegląd filmów online na www.ninateka.pl

 

Wschód nieznany to nowy cykl, będący reakcją na tragiczną sytuację polityczną, która wstrząsnęła całym światem. Jest gestem solidarności i wsparcia FINY i Ninateki, które chcemy również wyrazić przez kulturę i sztukę. Projekt ma na celu przybliżyć twórczość naszych sąsiadów ze wschodniej granicy, co jest okazją do zrozumienia złożoności historycznej danego obszaru, jak i poznania historii ludzi, z którymi tak wiele nas łączy. Mimo bliskości geograficznej, wschód dalej wydaje się nieodkryty. W ramach cyklu staramy się pokazać dzieła, które pomogą zgłębić naszą świadomość i wrażliwość, ukazując nową perspektywę.

 

W ramach cyklu Wschód nieznany pokażemy: 

Atlantyda, reż. Walentyn Wasjanowycz, 2019, 108 min., Ukraina.

Dom Słowo. Niedokończona powieść, reż. Taras Tomenko, 2021, 120 min., Ukraina.

Mit, reż. Leonid Kanter, Iwan Jasnij, 2019, 63 min., Ukraina.

Piano, reż. Vita Drygas, 2015, 45 min., Polska.

Czytany 265 razy Ostatnio zmieniany środa, 30 marzec 2022 17:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama