cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 28 marzec 2022 17:15

SAVE UKRAINE w TVP

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Liczne europejskie telewizje, światowej sławy artyści i wielomilionowa widownia wezmą udział w globalnym maratonie charytatywnym „Save Ukraine”. W centrum wydarzeń znajdzie się warszawskie studio Telewizji Polskiej. To właśnie stąd już w najbliższą niedzielę 27 marca, od godz. 17:30 czwórka prowadzących będzie się łączyć z artystami, sportowcami, liderami opinii i wolontariuszami z całej Europy, którzy tego dnia w wyjątkowy sposób zamanifestują swoje wsparcie dla pogrążonej w wojnie Ukrainy. W Polsce maraton pokaże na żywo TVP1. Z myślą o widzach za granicą transmisję przygotuje TVP World. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną materiały ukazujące codzienność walczącej Ukrainy, zbierane będą także fundusze na pomoc ofiarom konfliktu.

 

Zapowiada się wydarzenie bez precedensu! Już w najbliższą niedzielę o godz. 17.30 polskiego czasu, Europa i świat zjednoczą się w niezwykłym geście solidarności z Ukrainą. Charytatywny maraton „Save Ukraine” połączy przedstawicieli świata kultury, estrady i sportu, wolontariuszy, aktywistów i wszystkich tych, którzy pragną zamanifestować swój sprzeciw przeciwko wojnie.

 

Wyprodukowane przez Telewizję Polską i ukraińskiego nadawcę 1+1 wydarzenie będzie można śledzić w całej Europie i na Ukrainie za pośrednictwem licznych stacji telewizyjnych, platform streamingowych i sieci społecznościowych. 

 

W wielu miejscach na świecie – m.in. na warszawskim Placu Defilad, na Rynku Starego Miasta w Pradze, pod Bramą Brandenburską w Berlinie, na Trafalgar Square w Londynie czy na Placu Katedralnym w Mediolanie – maraton będzie można oglądać w przestrzeni miejskiej. Będzie to dodatkowa okazja, by publicznie zaprotestować przeciwko wojennej agresji i wykonać gest solidarności z Ukrainą.  

 

Udział w przedsięwzięciu zadeklarowało wielu przedstawicieli muzycznych scen oraz sportowcy, m.in. członkowie zespołów Placebo, Imagine Dragons, Nothing But Thieves, brytyjscy artyści Fatboy Slim i Craig David, zwycięzcy Eurowizji, Portugalczyk Salvador Sobral i pochodząca z Izraela Netta, a także wiele innych gwiazd. Nie zabraknie artystów z Ukrainy. Wśród nich: Dakha Brakha, Ruslana, The Hardkiss, Jamala, Go_A, Monatik czy Alyona Alyona. W Warszawie usłyszymy Amelkę, Julię Belei, Veronikę Moloshną i zespół Taraka. 

 

Część piosenkarzy, którzy wystąpią podczas maratonu, nagrało specjalnie na tę okazję nowe utwory. 

 

W wydarzenie zaangażowali się także sportowcy, w tym reprezentanci klubów Tottenham i Real Madryt, a także zdobywca Złotej Piłki w 2004 roku – Andrij Szewczenko. Wszyscy zgodnie podkreślają solidarnościowy wymiar przedsięwzięcia: – Chcemy przesłać Ukraińcom ważną wiadomość. Jesteśmy z Wami i wspólnie wygramy – deklarują.

 

Maraton „Save Ukraine” z warszawskiego studia Telewizji Polskiej poprowadzą: Masha Efrosinina i Timur Miroshnichenko z Ukrainy oraz Ida Nowakowska (TVP2) i Donald Arleth (TVP World) z Polski.

 

Organizatorami wydarzenia są: Telewizja Polska, UA:PBC, 1+1, Atlas Festival.

Licencja: Public Broadcasting Company of Ukraine (JSC “UA: PBC”)

 

Charytatywny maraton „Save Ukraine” – niedziela, 27 marca, godz. 17:30, TVP1, TVP World.

Czytany 203 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 marzec 2022 17:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama