cinema.pl Artykuły

piątek, 25 marzec 2022 23:17

Prezentujemy plakat bezkompromisowej satyry na kino szpiegowskie!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jak wieść w filmowym świecie niesie, zakończyła się seria przygód Bonda z Danielem Craigiem w roli głównej. Nadchodzi czas innego, bardziej niepoprawnego, bezczelnego i zuchwałego super agenta. Jeśli jeszcze nie znacie, poznajcie OSS 117!!!

 

OSS 117 to kryptonim francuskiego tajnego agenta. Ta niezwykła postać zrodziła się w głowie pisarza Jeana Bruce'a. W rzeczywistości kod OSS o numerze 117 został przydzielony Williamowi L. Langerowi, który był szefem Wydziału Badań i Analiz OSS.

Jean Bruce napisał 88 powieści o OSS 117, pierwsza z nich powstała w 1949 roku, wyprzedzając o cztery lata Casino Royale czyli pierwszą z książek o Jamesie Bondzie Iana Fleminga.

„Agent specjalny: Misja Afryka" to opowieść o najbardziej nieokrzesanym, bezczelnym i niepoprawnym politycznie super agencie jakiego nosiła ta planeta. To jedenasty film niezwykle popularnej we Francji filmowej serii o przygodach OSS 117!

„Agent specjalny: Misja Afryka" w kinach od 8 kwietnia!

Komediowa odpowiedź na przygody Jamesa Bonda, która szturmem podbiła kina nad Sekwaną, stając się drugim najpopularniejszym francuskim hitem 2021 roku. Niepoprawna politycznie, nieuznająca żadnych świętości i jadąca po bandzie satyra na kino szpiegowskie.

Świat bardzo zmienił się od ostatniej misji najlepszego francuskiego agenta OSS 117 (Jean Dujardin). Pojawiły się komputery, feminizm urósł w siłę, a wredni komuniści dorwali się do władzy. Wśród całego tego zamieszania Francja posyła swojego największego asa do Afryki, aby wsparł lokalnego prezydenta Bambę, którego reelekcji zagrażają rebelianci potajemnie dowodzeni przez jego piękną żonę – Zéphyrinę! Aby sprostać zadaniu OSS 117, po raz pierwszy w karierze, będzie musiał połączyć siły z młodym, dobrze zapowiadającym się agentem OSS 1001. Szybko też przekona się, że w sercu dzikiej Afryki czeka go misja trudniejsza, zdradliwsza i bardziej... upalna, niż wszystko, z czym mierzył się do tej pory.

 

Gatunek: komedia, sensacja, film szpiegowski

Produkcja: Francja, 2021

Reżyseria: Nicolas Bedos („Poznajmy się jeszcze raz", „Pan i pani Adelman")

Scenariusz: Jean-François Halin („Tajemnice Saint-Tropez", „OSS 117: Rio nie odpowiada"), Nicolas Bedos

Obsada: Jean Dujardin („Artysta", „Oficer i szpieg", „Wilk z Wall Street"), Pierre Niney („Yves Saint Laurent", „Mężczyzna idealny"), Fatou N'Diaye („Asterix i Obelix: Misja Kleopatra", „Gorycz tropików"), Wladimir Yordanoff („Oficer i szpieg", „Smak życia")

Czytany 265 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 marzec 2022 23:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama