cinema.pl Artykuły

czwartek, 24 marzec 2022 09:38

Polska premiera serialu Chucky w kwietniu na kanale SCI FI

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już w kwietniu kanał SCI FI zaprosi widzów na serial o kultowej laleczce, która od ponad trzech dekad gości w koszmarach niejednego fana historii z dreszczykiem. Po kilku filmowych sequelach poświęconych Chucky’iemu Brad Dourif powraca jako głos upiornej zabawki. Tym razem w kontynuującym opowieść o jej losach i przerażającej działalności serialu.

Nastoletni Jake wypatruje lalkę na wyprzedaży garażowej i kupuje ją z zamiarem wykorzystania w projekcie plastycznym. Chłopak nie podejrzewa, w jaką kabałę się wpakował i do czego zdolny jest jego nowy nabytek. Niebawem małym amerykańskim miasteczkiem wstrząsa seria przerażających morderstw. Jednocześnie w retrospekcjach widzowie poznają historię seryjnego zabójcy Charlesa Lee Raya, bez którego Chucky byłby zwykłą, nieszkodliwą zabawką.  

W serialu zobaczymy Zackary’ego Arthura (Piąta fala, Transrodzic, Mama i tata) w roli Jake’a Webbera; Bjorgvina Arnarsona (Egzorcyzmy dnia siódmego) w roli Devona Evansa, Teo Brionesa (Wind River. Na przeklętej ziemi, Lonely Boy) grającego Juniora Wheelera, kuzyna Jake’a, i Alyvię Alyn Lind (Rodzinne rewolucje, I że ci nie odpuszczę) w roli Lexy Cross, dziewczyny Juniora. W obsadzie znaleźli się również Jennifer Tilly (Narzeczona laleczki Chucky, Kłamca, kłamca, Brudne pieniądze), Devon Sawa (Oszukać przeznaczenie, Gdzieś pomiędzy, Egzorcyzmy Molly Hartley) Fiona Dourif (Czysta krew, Kult laleczki Chucky). Głosem najstraszniejszej lalki w historii kinematografii przemówi po raz ósmy Brad Dourif. Showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym serialowego slashera jest Don Mancini, twórca postaci Chucky’iego, który odpowiada również za reżyserię pierwszego odcinka. Innymi producentami wykonawczymi są David Kirschner, Nick Antosca, Harley Peyton i Alex Hedlund.

Polska premiera serialu Chucky już w środę 6 kwietnia o 22:00 na kanale SCI FI. 

***

 

 

NBCUniversal International Networks & Direct-to-Consumer to jedna z największych na świecie telewizyjnych sieci rozrywkowych, oferująca atrakcyjne kanały w ponad 160 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Azji. Portfolio składa się z kanałów: Universal TV, SCI FI, E! Entertainment Television, 13 Ulica, DIVA, Studio Universal, Telemundo, Bravo i DreamWorks, które dostarczają pełen zakres oferty rozrywkowej skierowanej do lokalnych odbiorców na całym świecie. Portfolio zawiera także platformy Universal+, hayu dostępny w 29 krajach oraz Peacock dostępny w ofercie Sky w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Włoszech i Szwajcarii.

 

NBCUniversal International Networks jest oddziałem NBCUniversal, jednej z wiodących globalnych spółek medialno-rozrywkowych, zajmujących się rozwojem, produkcją oraz marketingiem rozrywkowych i informacyjnych kanałów telewizyjnych przeznaczonych dla odbiorców na całym świecie. Portfolio NBCUniversal składa się z kanałów informacyjnych oraz rozrywkowych, czołowego producenta filmów fabularnych, znaczących producentów telewizyjnych, wiodącej grupy kanałów telewizyjnych, światowej sławy tematycznych parków rozrywki i grupę internetowych firm. NBCUniversal jest filią Comcast Corporation.

Czytany 258 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 marzec 2022 09:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama