cinema.pl Artykuły

środa, 23 marzec 2022 12:15

Noce i dnie, czyli między życiem a śmiercią

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Noce i dnie” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego to spektakl o pierwszej miłości i tej ostatniej. Epicki rozmach i historyczne kostiumy przeplatają się z osadzoną w popkulturze, współczesną wersją losów Barbary i Bogumiła.

 

Małżeństwo z rozsądku czy miłość bez wzajemności? Romans czy śmierć? Bohaterowie stają do pojedynku o szczęście i spełnienie, ale walczą też o dwie różne wizje Polski. Ta historia rozpina się między miłością i wojną zanurzając nas w losy zwyczajnych ludzi w niezwykłych czasach.

Maria Dąbrowska była za „Noce i dnie” pięciokrotnie nominowana do Nagrody Nobla. Utwór uważa się za najlepszą polską powieść realistyczną XX wieku, a film na jej podstawie obejrzało dwie trzecie Polaków (21 milionów widzów) – tylko w ciągu pierwszych dwóch lat na ekranie! Ten kultowy tytuł w Teatrze Horzycy odbija się we współczesnym lustrze pozostając w dialogu z oryginałem i ekranizacjami.

inspirowane powieścią Marii Dąbrowskiej

Premiera: 1 kwietnia 2022 r.

Scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński

Scenografia: Michał Dobrucki

Kostiumy: Sylwester Krupiński

Muzyka: Kamil Pater

Choreografia: Alisa Makarenko

Projekcje, reżyseria świateł: Adam Zduńczyk

Konsultacja dramaturgiczna: Patryk Warchoł

 

Udział biorą: Małgorzata Abramowicz, Ada Dec (gościnnie), Maria Kierzkowska, Karina Krzywicka, Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak-Borucka, Mirosława Sobik, Julia Szczepańska (gościnnie), Przemysław Chojęta, Mikołaj Śliwa (gościnnie), Igor Tajchman (gościnnie), Paweł Tchórzelski, Michał Ubysz, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski.

Asystent reżysera: Arkadiusz Walesiak

Inspicjent/sufler: Janina Sachwanowicz–Niakas

Czytany 306 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 marzec 2022 12:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama