cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 21 marzec 2022 19:04

Aktorski pojedynek Jima Broadbenta i Helen Mirren

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 20 maja w polskich kinach pojawi się film „Książę”, w którym główne role grają zdobywcy OSCARÓW: Jim Broadbent i Helen Mirren. Oboje gwarantują aktorstwo najwyższych lotów. A zważywszy, że to film producenta takich hitów jak „Boska Florence”, „Judy”, „Królowa”, „Slumdog, milioner z ulicy”, czy „Żelazna dama” – widzowie mają zapewnioną znakomitą rozrywkę i łzy wzruszenia.

 

„Książę” to prawdziwa historia Kemptona Buntona niepozornego brytyjskiego taksówkarza, który został oskarżony o wykradzenie z Galerii Narodowej w Londynie „Portretu Księcia Wellingtona”, autorstwa Francisco Goyi.  Była to pierwsza tego typu sytuacja w historii tej renomowanej instytucji – i do dziś pozostaje jedyną kradzieżą w jej obecnie niemal dwustuletniej historii. Czynem tym Kempton ośmieszył brytyjskie władze, zrobił to jednak w szczytnym celu. Jakim? Cóż… nie wypada spojlerować.

Film zdobywa laury na festiwalach i serca krytyków na całym świecie. Wystarczy przeczytać recenzje na Rottentomatoes, w których ma 94% pozytywnych not.

https://www.rottentomatoes.com/m/the_duke

Oczywiście znakomity scenariusz i reżyseria są bardzo istotne, ale dziennikarzy najbardziej zachwycają aktorskie kreacje Jima Broadbenta, który gra Kemptona Buntona i Helen Mirren – w roli jego żony, Dorothy Bunton. 

Nicky Bentham, producentka „Księcia” tak mówi o Broadbencie: “Jestem przekonana, że widzowie zakochają się w filmowym Kemptonie, bo Jim zagrał go tak, jak tylko on potrafi – z wdziękiem i szelmowską iskierką w oku”. Na temat roli Mirren wypowiada się Roger Michell, reżyser filmu: „Byłem pod dużym wrażeniem przygotowania Helen, jej aktorskiej transformacji. Jestem pewien, że zaskoczy widzów tą rolą”.

Cóż, pozostaje czekać do premiery.

Czytany 234 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 marzec 2022 19:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama