cinema.pl Artykuły

sobota, 19 marzec 2022 21:31

Warszawa w 1968 roku

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film MARZEC 68 pojawi się w kinach 25 marca br., jego akcja toczy się w Warszawie, w marcu 1968 roku. W rolach głównych znakomici aktorzy, gwiazdy młodego pokolenia: Vanessa Aleksander (jako Hania) oraz Ignacy Liss (jako Janek). „Marzec 68” to opowieść o trudnej miłości dwojga ludzi na tle burzliwych wydarzeń społeczno-politycznych jakie dokonały się wiosną 68 roku w Polsce.

 

Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, w reżyserii Kazimierza Dejmka, wystawianych w Teatrze Narodowym. Wśród protestującej młodzieży są także Hania i Janek. Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi i szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie.  Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los?

 

Styl, moda i muzyka lat 60 i 70-tych w filmie:

Zwiastun oraz zdjęcia z filmu doskonale umożliwiają wgląd w jego fabułę jak również mocno uwydatniają i podkreślają trendy panujące u schyłku szalonych lat sześćdziesiątych – kultowej erze mody! W tej wyjątkowej produkcji zobaczymy niezapomniane kostiumy w stylu retro, stylowe elementy damskiej i męskiej garderoby. Wyraziste i pełne kolorów aranżacje wnętrz. Nie zabraknie wyjątkowo barwnej muzyki rozrywkowej - w klimacie prywatek i bali karnawałowych. Usłyszymy największe muzyczne hity tamtych lat, mocno podkreślające podziały międzypokoleniowe. Utwory które cechowały się m.in. wpływami jazzu, rocka jak i muzyki eksperymentalnej („Route 66” Bobbiego Troupa, „Great balls of fire” Jerrego Lee Lewisa, „Na drugim brzegu tęczy” Breakoutu” czy „Pod Papugami” Czesława Niemena). Twórcy filmu dodatkowo wykorzystali unikatowe materiały archiwalne z Instytutu Pamięci Narodowej, dzięki którym jeszcze dokładniej możemy przybliżyć sobie codzienne życie ludzi w tamtym okresie.

Całokształt sprawia, iż „Marzec 68” doskonale przedstawia okres wielkich przemian kulturowych lat 60 i 70-tych stając się pretendentem do miana najbardziej stylowego filmu roku!

Zwiastun:

Występują: Vanessa Aleksander, Ignacy Liss, Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Nikodem Rozbicki, Mikołaj Kubacki.

 

Reżyseria: Krzysztof Lang

Scenariusz: Andrzej Gołda

Dystrybucją filmu zajmuje się TVP Dystrybucja Kinowa.

„Marzec ’68” w kinach od 25 marca. - Film który należy zobaczyć!

Czytany 319 razy Ostatnio zmieniany sobota, 19 marzec 2022 21:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama