cinema.pl Artykuły

sobota, 19 marzec 2022 18:43

Daria Zawiałow w anime Mamoru

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

5 miliardów użytkowników, jedno pytanie... Kim jest Belle? Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca „Mirai" i „Wilczych dzieci" Mamoru Hosoda zaprasza na oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych i szukaniu swojego prawdziwego głosu. W roli głównej polskiej ścieżki dźwiękowej - Daria Zawiałow. Dystrybutorem tytułu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

 

„Belle" powstała w legendarnym Studio Chizu oraz irlandzkim Cartoon Saloon. Jest to historia nastoletniej Suzu, która na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U", gdzie ucieka w swoją internetową postać.

Przygotowanie wersji zarówno dubbingowej, jak i z napisami to odpowiedź Stowarzyszenia Nowe Horyzonty na duże zainteresowanie tytułem wśród młodych, jak i dorosłych widzów. Film już dostępny jest w kinach w całej Polsce na pokazach przedpremierowych, w obu wersjach językowych do wyboru. Pełna lista kin dostępna jest na bellefilm.pl. 

W polskiej wersji dubbingowej obok Darii Zawiałow usłyszymy: Jana Wieteskę, Kaję Kozłowską, Kamila Bijosia, Kamila Prubana, Mateusza Webera, Elżebietę Jędrzejewską i Ewę Kanię. 

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 1 kwietnia.

„Belle"

Tytuł oryginału: 竜とそばかすの姫

Reżyseria: Mamoru Hosoda

Kraj i rok produkcji: Japonia 2021

Czas trwania: 121 min

Wersja językowa: dubbing i napisy

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

 

Więcej na: www.bellefilm.pl

Czytany 265 razy Ostatnio zmieniany sobota, 19 marzec 2022 18:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama