cinema.pl Artykuły

piątek, 18 marzec 2022 18:53

Fundacja Studio M6 da drugie życie banerom ECFC

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE oraz toruńska Fundacja Studio M6 nawiązały współpracę w zakresie upcyklingu zużytych materiałów reklamowych. Przedsiębiorstwo Społeczne Manufaktura Mostowa 6 prowadzona przez Fundację, w szwalni funkcjonującej przy kawiarni społecznej PERS, da nowe życie banerom reklamowym ECFC, tworząc z nich torby, worki i plecaki. 

 

Wspólne działanie ECFC i Fundacji Studio M6 ma podnosić świadomość społeczną w zakresie działań przyjaznych środowisku i promować idee upcyklingu, czyli tworzenia z odpadów wyrobów o wyższej wartości użytkowej. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. Podstawą dla działań upcyklingowych jest kreatywność 

i wyobraźnia, która pozwala – z na pierwszy rzut oka niepotrzebnych materiałów – stworzyć przydatne, a niejednokrotnie także i piękne produkty. Do stworzenia plecaków, toreb i worków będących owocem współpracy ECFC i Fundacji Studio M6 użyte zostały stare, nieaktualne banery reklamowe wykorzystywane przez Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE do informowania 

o organizowanych przez instytucje wydarzeniach, a także stare samochodowe pasy bezpieczeństwa, pozyskane przez Fundację Studio M6 z zezłomowanych aut. Przedmioty wykonane zostaną w pracowni krawieckiej Manufaktura Mostowa 6, utworzonej w ramach projektów aktywizacji zawodowej prowadzonej przez Fundację.

Czas, w którym obie strony postanowiły nawiązać współpracę, nie jest przypadkowy, 18 marca na całym świecie celebrowany jest Światowy Dzień Recyklingu, którego obchodzenie w 2018 r. zapoczątkowała Global Recycling Foundation.

O sposobie dystrybucji wyprodukowanych przedmiotów, już wkrótce wspólnie poinformują Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE i Fundacja Studio M6. Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych obu organizacji. 

Czytany 299 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 marzec 2022 18:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama