cinema.pl Artykuły

środa, 16 marzec 2022 14:37

Sprawdźcie, co o „Jakoś to będzie” mówią reżyser i producent filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

To już ostatni fragment, więcej nie będzie! Teraz idźcie do kina i zobaczcie cały film! „Jakoś to będzie" zbliża się wielkimi krokami. Komedia, która jedzie po bandzie w kinach już w przyszłym tygodniu!

 

„Jakoś to będzie" to komediowa jazda bez trzymanki – nieprzerwany ciąg gagów rodem z najlepszych stand-upów, pełen rozbrajających postaci, komicznych sytuacji i wydarzeń, które aż za dobrze znamy z krajowej rzeczywistości. Film, który rozśmiesza, zaskakuje, porusza i ma wszelkie atuty, by stać się dziełem kultowym!

Skończyłem szkołę, nakręciłem krótki metraż „Koleżanki" i zastanawiałem się nad nowymi filmami. Jakoś tak wyszło, że postanowiłem w końcu szukać inspiracji w sobie, czerpać z własnych lub zasłyszanych doświadczeń, które wyryły mi się w pamięci. Materiału miałem mnóstwo, mam wewnętrzny radar na wszelkiego rodzaju dziwactwa, ale wybierałem historie bliskie mojemu poczuciu humoru: dużo sarkazmu, absurdu, czarnej komedii i refleksji ubranej czasem w ostre dowcipy, jak ten z wibratorem... - Sylwester Jakimow-reżyser filmu „Jakoś to będzie".

Unikalne poczucie humoru Sylwestra Jakimowa powoduje, że film ten wpisuje się w tradycję najlepszej polskiej komedii. „Jakoś to będzie" to film w duchu twórczości braci Kondratiuków, Marka Koterskiego, Stanisława Barei, Marka Piwowskiego, czy wczesnego Jima Jarmuscha.

Jerzy Kapuściński-producent filmu „Jakoś to będzie".

 

Fragment filmu „Jakoś to będzie":

g

 

Film w kinach od 25 marca!

 

 

Oficjalny zwiastun: https://youtu.be/6y55kffeoIA

Fragment filmu nr 1: https://youtu.be/duWr6HN_80A

Fragment filmu nr 2: https://youtu.be/b0BzjXMHafw

 

Ostre  jak brzytwa spojrzenie na współczesną Polskę i absurdy codzienności w zwariowanej komedii producentów obsypanych nagrodami filmów: „Supernova", „Cicha Noc" oraz „Eastern". W obsadzie filmu – w rolach bohaterów, dla których każdy dzień to dzień świra – wystąpili: Dobromir Dymecki („Volta", „Planeta Singli"), Sebastian Pawlak („Mowa ptaków", „Zabawa zabawa"), Albert Osik („Ikar. Legenda Mietka Kosza"), Dorota Pomykała („Gotowi na wszystko. Exterminator"), Małgorzata Hajewska-Krzysztofik („W głębi lasu" Netflixa oraz „Król" Canal+) oraz Katarzyna Cynke („Zabawa zabawa", „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"). Reżyserią filmu zajął się Sylwester Jakimow – twórca nagradzany na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film" oraz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz powstał w Studiu Munka SFP. Jego koproducentem jest CANAL+ Polska, a dystrybucją w Polsce zajmuje się Kino Świat.

Kiedy mimo trzydziestki na karku wciąż mieszkasz z rodzicami. Gdy brakuje ci kasy, z dziewczyną się nie układa, a twoje życie coraz częściej ma smak taniego piwa z dyskontu – wtedy dostrzegasz, że najwyższa pora, żeby w końcu coś zmienić. Do takich wniosków dochodzą zgodnie Albert, Marcin i Jacek – trzej kumple z osiedla, którzy po serii biznesowych katastrof, wreszcie wpadają na pomysł, jak nieźle zarobić. Tak rodzi się plan śmiałej akcji, która zaprowadzi bohaterów w sam środek wielkiego wesela, gdzie czeka na nich nie tylko kasa, ale i szansa na gorący romans. Po drodze wystarczy tylko niczego nie popsuć.

A z tym, jak wiadomo, bywa różnie. Czasem łatwiej powiedzieć, niż samemu coś zrobić.

 

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2021

Producent: Studio Munka SFP

Koproducent: CANAL+ Polska („Król", „Klangor")

 

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Reżyseria: Sylwester Jakimow („8 rzeczy, których nie wiecie o facetach")

 

Obsada: Dobromir Dymecki („Volta", „Planeta Singli"), Sebastian Pawlak („Mowa ptaków", „Zabawa zabawa"), Albert Osik („Ikar. Legenda Mietka Kosza"), Dorota Pomykała („Gotowi na wszystko. Exterminator"), Małgorzata Hajewska-Krzysztofik („W głębi lasu" Netflixa oraz „Król" Canal+), Katarzyna Cynke („Zabawa zabawa", „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej")

Czytany 402 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 marzec 2022 14:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama