cinema.pl Artykuły

środa, 16 marzec 2022 14:17

Topowy polski projektant zaprojektuje oscarową sukienkę dla gwiazdy "Sukienki"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Anna Dzieduszycka, gwiazda nominowanego do Oscara filmu "Sukienka", zaprezentuje się na czerwonym dywanie w kreacji od topowego polskiego projektanta.

 

Już 27 marca w Dolby Theatre w Los Angeles odbędzie się 94. ceremonia wręczenia Nagród Akademii Filmowej. Pośród nominowanych znalazła się w tym roku krótkometrażowa produkcja Warszawskiej Szkoły Filmowej – "Sukienka". Obraz w reżyserii Tadeusza Łysiaka, którego główną bohaterką jest niskorosła kobieta, to przejmująca historia o pragnieniu miłości, bliskości oraz o kobiecej przyjaźni.

Odtwórczynią pierwszoplanowej roli w filmie jest Anna Dzieduszycka. Aktorka w wywiadach wielokrotnie wspominała, jak trudno jest osobom niskorosłym znaleźć odpowiednią garderobę. To właśnie jej doświadczenia były inspiracją dla Tadeusza Łysiaka przy tworzeniu scenariusza do "Sukienki". Teraz Anna będzie mieć sukienkę uszytą specjalnie dla niej. Zaprojektuje ją topowy polski projektant, Tomasz Ossoliński.

Anna Dzieduszycka pracowała m.in. w papugarni, w przedszkolu integracyjnym, a także... w domu strachów. Szybko jednak odkryła w sobie aktorskiego "bakcyla". Występowała na deskach teatrów, a przed rolą w nominowanej do Oscara produkcji brała udział w kilku innych filmowych przedsięwzięciach. Jednak to kreacja, którą stworzyła w "Sukience", zapewniła jej uznanie krytyków i publiczności oraz przyniosła nagrody na prestiżowych festiwalach filmowych.

"Anna pokazała widzom perspektywę osób, które od dawna nie były w kinie dostatecznie reprezentowane. Poprzez swoją postać stworzyła świat, który zostaje z widzami na długo po zakończeniu seansu" – brzmiał werdykt jury Rhode Island International Film Festival, gdzie Anna Dzieduszycka otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Choć jej talent był szeroko doceniany, w najśmielszych snach nie przypuszczała, że zwróci nim na siebie uwagę członków Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Teraz Anna jest w Los Angeles, gdzie wraz z Tadeuszem Łysiakiem promuje "Sukienkę" wśród amerykańskiej publiczności. Niemal codziennie przemierza czerwone dywany u boku największych gwiazd Hollywood. Niedługo przejdzie też po tym najważniejszym w Dolby Theatre. Przed wyjazdem przygotowywała się do tego ważnego momentu w pracowni Tomasza Ossolińskiego.

Tomasz Ossoliński ubiera największe polskie gwiazdy. Praca z Anną to jednak nie jego pierwsze "oscarowe" doświadczenie. To w jego stroju w 2014 roku Paweł Pawlikowski odbierał Oscara za "Idę".

Na facebook'owym fanpage'u filmu ukazały się zdjęcia, na których projektant pobiera wymiary od Anny. Widać, że współpraca przebiegała w niezwykle miłej atmosferze, a sama aktorka nie mogła ukryć zachwytu nad pomysłem, jaki przedstawił jej Tomasz Ossoliński. Jak jednak będzie wyglądać finalny efekt tej współpracy? Zapraszamy do śledzenia social mediów filmu oraz jego producenta – Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Czytany 384 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 marzec 2022 14:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama