cinema.pl Artykuły

środa, 16 marzec 2022 01:38

Daria Zawiałow na wielkim ekranie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Daria Zawiałow na wielkim ekranie jako „Belle"! Przedpremierowe pokazy anime Mamoru Hosody już w kinach.

Kim jesteś? Wyobraź sobie świat poza wyobraźnią, gdzie możesz zostać prawdziwym sobą i być wolnym. 5 miliardów użytkowników, jedno pytanie... Kim jest Belle? Znamy odpowiedź! Daria Zawiałow – jedna z najbardziej wyrazistych artystek na polskiej scenie muzycznej – użyczyła głosu głównej bohaterce anime Belle. Usłyszymy ją także w śpiewanych w filmie piosenkach. Oficjalna premiera „Belle" już 1 kwietnia. Dystrybutorem tytułu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Daria Zawiałow znana jest ze swojego zamiłowania do mangi i anime. Jej inspiracje japońskim komiksem słychać także w niektórych utworach z najnowszego albumu pod tytułem „Wojny i noce". Nawiązuje do tego również oprawa graficzna płyty. Daria, w swojej pierwszej dubbingowej roli, z pewnością zachwyci nie tylko swoich fanów czy fanki, ale miłośników gatunku w ogóle. 

Zawsze chciałam spróbować swoich sił w dubbingu, więc ogromnie ucieszyłam się na propozycję zagrania w „Belle". Fakt, iż jest to główna rola, dodatkowo mnie zachwycił, ale też zestresował! Miałam podwójne zadanie, gdyż musiałam wcielić się w dwie główne postaci – Suzu i Belle. Ostatecznie praca w studio sprawiła mi niesamowitą radość. Bardzo pomogli mi realizator Jacek Kasperek i reżyser Sebastian Drożak.

To niewiarygodne, że akurat po premierze mojej płyty „Wojny i noce", która była koncept albumem wizualnie żyjącym w świecie anime, dostałam możliwość dubbingowania właśnie w tym gatunku filmu. To dla mnie idealna klamra zamykająca mój album. Marzenie! - mówi Daria Zawiałow.

Daria Zawiałow to autorka tekstów oraz kompozytorka. Ma na swoim koncie trzy albumy studyjne, dzięki którym rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe oraz podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń.

Wszystkie dotychczas wydane albumy Darii, debiutancki „A kysz!", „Helsinki" oraz „Wojny i noce", pokryły się platyną i przyniosły artystce łącznie 3 Fryderyki. 

„Belle" powstała w legendarnym Studio Chizu (należącym do Mamoru Hosody i producenta Yuichiro Saito) oraz irlandzkim Cartoon Saloon. Jest to historia nastoletniej Suzu, która na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U", gdzie ucieka w swoją internetową postać.

Przygotowanie wersji zarówno dubbingowej, jak i z napisami to odpowiedź Stowarzyszenia Nowe Horyzonty na duże zainteresowanie tytułem  wśród młodych, jak i dorosłych widzów. Film od 4 marca dostępny jest w kinach w całej Polsce na pokazach przedpremierowych. Lista kin dostępna jest na bellefilm.pl. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 1 kwietnia. 

Jako Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wierzymy, że kinematografia ma moc, by zmieniać świat, a w momentach niepokoju realnie pomagać, dawać otuchę, ułatwiać rozmowę i budować porozumienie. Dlatego w obliczu wojny w Ukrainie i niewyobrażalnie trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się jej mieszkańcy, chcemy wykorzystać to, co znamy najlepiej, by nieść wsparcie. 

Wszystkie informacje na temat prowadzonych przez nas działaniach pomocowych dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy dostępne są na nowehoryzonty.pl. 

 

„Belle" 

Tytuł oryginału: 竜とそばかすの姫

Reżyseria: Mamoru Hosoda 

Kraj i rok produkcji: Japonia 2021

Czas trwania: 121 min

Wersja językowa: dubbing i napisy

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 

Więcej na: www.bellefilm.pl

Czytany 294 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 marzec 2022 01:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama