cinema.pl Artykuły

wtorek, 15 marzec 2022 23:01

ODKUPIENIE (Mass) - premiera na MOJEeKINO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Niepokój i napięcie pojawiają się już od pierwszej chwili spotkania dwóch rodzin. W oczach i twarzach czwórki aktorów widzimy wszystko. Jest to stres nie do opisania, taki, który mogą odczuwać tylko ludzie, których łączy wymiar osobisty.

 

Debiutujący w roli reżysera Fran Kranz tworzy z „Odkupienia” coś niezwykłego i głęboko katartycznego. Od momentu rozpoczęcia spotkania wstrzymujemy oddech i czekamy, aż któryś z bohaterów wybuchnie. Ale reżyser nie spieszy się i pozwala swoim bohaterom powoli odkrywać prawdę, której pragniemy się dowiedzieć. Zamknięci w małej kościelnej salce chłoniemy jak gąbka każde słowo wypowiedziane z ust bohaterów. W napięciu przysłuchujemy się rozmowom o przeszłości, z konsekwencjami której wszyscy będą musieli sobie poradzić.

„Odkupienie” jest filmem niesłychanie głębokim, czasem surowym, naładowanym emocjami i prowokującym do myślenia. Słyszymy przejmujący ból, który łamie nam serca. Ktoś mógłby powiedzieć, że łatwo nam będzie wybrać stronę, jednak wybór ów jest praktycznie niemożliwy. Ostatecznie nasze współczucie jest z każdym z bohaterów.

„Odkupienie” nie jest filmem łatwym do oglądania, ale warto go obejrzeć i o nim rozmawiać. To mocny obraz straty, przebaczenia i zbliżenia się do siebie dwóch stron, który pozostawia oczyszczające łzy i wiele refleksji. 

 

Dystrybucja – Galapagos Films

Link: https://www.mojeekino.pl/film/vod.1552-odkupienie

Zwiastun: https://youtu.be/s7RPOnb9mvQ

Czytany 205 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 marzec 2022 23:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama