cinema.pl Artykuły

czwartek, 10 marzec 2022 11:43

Son Lux, Mitski, David Byrne i Andre 3000 na ścieżce dźwiękowej do filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Son Lux, Mitski, David Byrne i Andre 3000 na ścieżce dźwiękowej do filmu „Wszystko wszędzie naraz”.

 

Istotnym elementem nowego filmowego multiwersum od studia A24 jest ścieżka dźwiękowa autorstwa pochodzącej z Los Angeles grupy Son Lux, w której skład wchodzi keyboardzista i wokalista Ryan Lott, gitarzysta Rafiq Bhatia oraz perkusista Ian Chang.

Nawiązując do eklektycznej warstwy wizualnej filmu Wszystko wszędzie naraz, zespół czerpał inspirację z przeróżnych źródeł, począwszy od muzyki Dona Davisa do Matrixa po kultową piosenkę Randy’ego Newmana „You’ve got a friend in me” z Toy Story. Jednak to dzięki uporczywym eksperymentom w studio, na wzór stylu pracy duetu Daniels, powstały najbardziej zapadające w pamięć dźwięki i tekstury.

Na nagraniu ścieżki dźwiękowej z zespołem pojawił się również André Benjamin lepiej znany jako André 3000, przywożąc ze sobą „piętnaście fletów i bardzo otwarty umysł”. Enigmatyczny raper i muzyk zespołu Outkast zagrał na flecie w czterech utworach: „My Life Without You”, „The Boxcutter”, „Dog Fight” i „Pinky Fight”.

Na soundtracku do filmu naraz znajduje się niemal 50 utworów – między innymi takie perełki jak utwór duetu Mitski i David Byrne „This is a Life”, jak również piosenki z udziałem Randy’ego Newmana („Now We’re Cookin”) lub Mosesa Sumney’a („Fence”).

Grupa Son Lux zapowiada, że dwugodzinna płyta będzie „zawierała humor” oraz „eksperymenty wykraczające poza nasze muzyczne korzenie”.

                                                 UTWÓR "THIS IS A LIFE"

W swoim oświadczeniu muzycy Son Lux powiedzieli: „Chociaż od momentu, kiedy reżyserski duet Daniels poprosił nas o napisanie muzyki do tego filmu wiedzieliśmy, że zmusi nas to odkrywania niezbadanych przez nas obszarów, nawet nie przypuszczaliśmy, ile się nauczymy w czasie pracy nad tym projektem. Wynik naszych starań to nasz najambitniejszy jak do tej pory projekt. Pracowaliśmy nad nim ponad dwa lata, a w rezultacie powstały dwie godziny nowej muzyki”.

„Wszystko wszędzie naraz” to szalone połączenie kina akcji, komedii i science-fiction o niewiarygodnej bohaterce, od wizjonerskich twórców filmowych - Daniela Kwana i Daniela Scheinerta, znanych jako duet Daniels oraz producentów Anthony’ego i Joe Russo (Avengers: Endgame). W filmie występują Michelle Yeoh, Stephanie Hsu, Ke Huy Quan, Jenny Slate, Harry Shum Jr., James Hong i Jamie Lee Curtis.

 

                                                W kinach od 15 kwietnia!

Czytany 280 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 marzec 2022 11:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama