cinema.pl Artykuły

sobota, 05 marzec 2022 20:33

Poruszająca historia na ekranach kin Helios w wersji z napisami dla widzów niesłyszących

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

4 marca premierę będzie miała autentyczna historia młodego, zdeterminowanego człowieka, który pokonał przeciwności losu i udowodnił światu, że w życiu wszystko jest możliwe! Z myślą o widzach z dysfunkcjami słuchu, Helios przygotował serię seansów w wersji z napisami w wybranych lokalizacjach. Organizacja pokazów filmu z polskimi napisami umożliwi widzom z zaburzeniami słuchu obcowanie ze sztuką bez barier i w pełni przeżywanie filmowych emocji płynących z ekranu. 

 

Zdiagnozowany jako dziecko autystyczne Grzegorz żyje w swoim hermetycznym świecie, nie potrafiąc nawiązać kontaktu z innymi. W wieku kilkunastu lat, wychodzi na jaw, że przyczyną jego izolacji nie jest autyzm, tylko niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki zabiegowi wszczepienia implantu Grześ odzyskuje słuch. Zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje. 

 

Zwłaszcza w twórczości głuchego geniusza – Ludwiga van Beethovena, a szczególnym upodobaniem obdarza „Sonatę Księżycową”. Marzy o tym, by zostać pianistą i wystąpić na koncercie w filharmonii. Nikt jednak nie wierzy, że marzenie niedosłyszącego chłopaka może się spełnić. Nikt… poza samym Grzegorzem Płonką i jego najbliższymi.

 

Przed widzami poruszająca historia muzyka, która pięknie pokazuje niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką drogę do osiągnięcia niemożliwego. W rolach głównych wystąpili: Michał Sikorski jako Grzegorz Płonka oraz Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat i Jerzy Stuhr.

 

Helios zaprasza na specjalne seanse z napisami filmu „Sonata” od 4 marca. Szczegóły oraz bilety dostępne są pod adresem: www.helios.pl/sonata. Tej wzruszającej historii nie można przegapić. Kup bilet już dziś, wybierz najlepsze miejsce w sali i zaoszczędź najwięcej!

Czytany 406 razy Ostatnio zmieniany sobota, 05 marzec 2022 20:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama