cinema.pl Artykuły

piątek, 04 marzec 2022 16:57

Film oparty na prawdziwej historii Grzegorza Płonki

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od piątku, 4 marca Telewizja Polska zaprasza do kin na film pt. „Sonata”, w reżyserii Bartosza Blaschke.  Film jest oparty na prawdziwej historii Grzegorza Płonki, utalentowanego pianisty, który został błędnie zdiagnozowany jako dziecko z autyzmem. W rolach głównych występują m.in.: Michał Sikorski, Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat oraz Jerzy Stuhr. Telewizja Polska jest koproducentem i dystrybutorem kinowym filmu.

 

To poruszająca i autentyczna historia. Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.

Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera, Bartosza Blaschke. 

Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Sonata” została uhonorowana Nagrodą Publiczności, a Michał Sikorski – odtwórca roli Grzegorza Płonki – otrzymał nagrodę indywidualną za profesjonalny debiut aktorski.   

Obsada: Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat, Michał Sikorski, Lech Dyblik, Jerzy Stuhr, Barbara Wypych, Irena Melcer, Cezary Łukaszewicz i inni.

 

„Sonata” w kinach w całej Polsce od 4 marca.

 

Czytany 294 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 marzec 2022 17:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama