cinema.pl Artykuły

niedziela, 27 luty 2022 22:26

Mecenas Porada: Kto jest kim w serialu? Poznajcie bohaterów!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już w środę 2 marca o godzinie 20:05 w Polsacie premiera telewizyjna serialu „Mecenas Porada”. A w nim znakomita obsada i nieoczekiwane zwroty akcji oraz mnóstwo emocji i niezmierzone pokłady dobrego humoru! Co łączy świeżo upieczoną prawniczkę z baristką, masażystą i pracownikiem punktu dorabiania kluczy? Czy absolwentka studiów ma szansę w starciu z korporacyjnymi „wyjadaczami”? Aleksandra Domańska w roli debiutującej adwokatki Kasi Porady oraz Radosław Pazura, Magdalena Wróbel, Mateusz Rusin, Otar Saralidze, Antoni Pawlicki i Antoni Królikowski w nowym serialu, pt. „Mecenas Porada”! Przedstawiamy bohaterów! Zobaczcie reportaż z planu serialu!

Katarzyna Porada (Aleksandra Domańska)

Poznajemy ją, kiedy kończy aplikację adwokacką. Jest młodą, charyzmatyczną, nowoczesną kobietą z „charakterem”, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Potknięcia czy przegrane tylko ją wzmacniają, nawet jeśli musi je boleśnie odchorować. Mieszka z niepełnosprawnym ojcem na warszawskiej Pradze. Matka odeszła od nich z kubańskim muzykiem, kiedy Katarzyna miała pięć lat. To zdarzenie miało na nią wielki wpływ. I choć wydaje się twarda i niezniszczalna, tak naprawdę w środku wciąż jest małą dziewczynką, która tęskni za mamą. Aktualnie jest w separacji i przestaje wierzyć w wielką miłość. Od czasu do czasu jednak lubi wyjść na miasto na podryw, koniecznie z przyjaciółką Zośką.

Grzegorz Porada (Radosław Pazura)

Ojciec Katarzyny. Jest znanym muzykiem jazzowym. Kiedy jego córka miała pięć lat, żona wyjechała z „przyjacielem” rodziny, porzucając jego i dziecko. Od tego czasu dzielnie zmagał się życiem i samotnie wychowywał Kasię. Szło mu całkiem dobrze do chwili wypadku samochodowego... W jego wyniku ma sparaliżowane nogi. Z dnia na dzień został bez dochodów i bez pracy, a czekała go długa i kosztowna rehabilitacja. Katarzyna była wtedy na drugim roku dziennych studiów prawniczych. Od tamtej pory Grzegorz jest na utrzymaniu córki. Zdarza mu się wypić za dużo. Nie jest złym człowiekiem, ale życie go brutalnie doświadczyło, dlatego czasem jest zgryźliwy i nieuprzejmy.

Zośka Krawczyk (Magdalena Wróbel)

Przyjaciółka Katarzyny Porady i jej najlepsza koleżanka z podstawówki. Ledwo zdała maturę i od tamtej pory nie tyka się książek. Lubi romantyczne filmy i hollywoodzkie happy endy. Pracuje w centrum handlowym w punkcie z kawą i ciastkami. Nie ma większych ambicji, oprócz tego, żeby czasem się zabawić i poznać mężczyznę, który o nią zadba. Tam, gdzie Kasia wykazuje się rozsądkiem, dla Zośki zaczyna się pole do popisów. Ma szalone pomysły, nie przejmuje się tym, co powiedzą ludzie. Żyje z dnia na dzień, ale zawsze jest gotowa pomóc przyjaciółce i wesprzeć ją w kłopotach.

Marcin Drawicz (Mateusz Rusin)

Pracuje w punkcie masażu w centrum handlowym. Postawny, nieco powolny i niezaradny. Sprawia wrażenie wycofanego. Nie narzuca innym swojego zdania, a z dyskusji raczej się wycofuje. Niegdyś Marcin studiował medycynę na dwóch kierunkach, ale za każdym razem przed egzaminem końcowym tchórzył. Bał się, że nie zda wystarczająco dobrze, żeby jego rodzice (wybitni lekarze) byli z niego dumni. Dlatego w końcu poddał się i zasiedział się w punkcie masażu. Dzięki perswazji przyjaciół decyduje się jednak powrócić na studia.

Adi Tsurgan (Otar Saralidze)

Dobry znajomy Katarzyny. Od czterech lat w Polsce. Adi uciekł z Gruzji ze swoją matką i dwiema siostrami po tym, jak zmarł jego ojciec i ich rodziną miał się zaopiekować fanatyczny brat jego matki. Dzięki znajomym Gruzinom mężczyzna i jego rodzina jakoś urządzili się w Polsce, ale mieszkają bardzo skromnie. Skończył studia techniczne, ale jego dyplom do niczego się nie przydaje. Dlatego pracuje w sieciowym punkcie dorabiania kluczy i napraw szewskich. Jest bardzo odpowiedzialnym i sprawiedliwym mężczyzną. Nie waha się pouczać, co jest dobre a co złe. Ale kiedy trzeba, potrafi pomóc Kasi, nawet jeśli miałby się narazić Bogu.

Mec. Aleksander Wyrzykowski (Antoni Pawlicki)

Przystojny doktor prawa, poważny i odpowiedzialny. Pracuje w prestiżowej kancelarii, do której przez pomyłkę aplikowała Katarzyna Porada, gdy oni szukali sekretarki. Aleksander jest doskonale wykształconym, cenionym prawnikiem oraz świetną partią, dlatego zawsze kręcą się przy nim młode, piękne kobiety o figurach modelek. Jest też uzależniony od kawy, dlatego codziennie zahacza o kawiarnię Zośki. To powoduje, że często widuje się z Katarzyną. Ta pozornie nieokrzesana adwokatka zaczyna go coraz bardziej interesować, mimo że może przebierać w młodych lwicach adwokatury. Mecenas Porada wprowadza do jego statecznego świata radosny chaos, którego jak się okaże, bardzo mu brakowało.

Sebastian Krasiński (Antoni Królikowski)

Mąż Kasi Porady, który zostawił ją dawno temu. Połączyła ich wielka miłość, ale po kilku miesiącach związku Sebastian bez ostrzeżenia wyjechał z dnia na dzień do Indii i wszelki słuch o nim zaginął. Nagle znów zjawia się w życiu mecenas bez zapowiedzi i wywraca jej życie do góry nogami. Będzie starał się połatać związek z Kasią! Czy to się uda?

 

W pozostałych rolach zobaczymy: Monikę Krzywkowską (niełatwa miłość Grzegorza, Marta Solwecka), Piotra Gąsowskiego (mecenas i wspólnik Aleksandra, Andrzej Starzyński), Katarzynę Zawadzką (mecenaska, była przyjaciółka Aleksandra, Beata Majerska), Cezarego Żaka (Przewodniczący Rady Etyki Zawodowej, Jan Paczulski), Martę Dąbrowską (menadżerka galerii handlowej, Iza Dawiec) i Joannę Koroniewską (prokurator i żona mec. Andrzeja Starzyńskieg, Alicja).

Producentem serialu jest TFP Sp. z o.o. Reżyserią zajął się ceniony Bartek Prokopowicz. Za scenariusz odpowiadają Radosław Figura, Anita Nawrocka i Paweł Trześniowski, twórcy takich hitów jak „Magda M.”, czy „Szpilki na Giewoncie”. 

 

Nowy serial „Mecenas Porada” od 2 marca, w każdą środę o godzinie 20:05  w Polsacie oraz Polsat Go!

Czytany 451 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 27 luty 2022 22:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama