cinema.pl Artykuły

piątek, 25 luty 2022 14:12

Kinowy hit dostępny już od 12 lutego na wybranych platformach VOD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Najbardziej skomplikowany i przez wielu uważany za najciekawszego bohatera z uniwersum Marvela, Venom, powraca w sequelu filmowego hitu Sony Pictures Entertainment z 2018 roku. Venom 2: Carnage zarobił do dzisiaj ponad 500 mln dolarów i przyciągnął do kin ponad 10 milionów widzów w weekend otwarcia w Stanach Zjednoczonych. W filmie ponownie zobaczymy Toma Hardy’ego, Michelle Williams i Reida Scotta. W rolę tytułowego Carnage’a wcielił się Woody Harrelson. Premiera VOD filmu Venom 2: Carnage na wybranych platformach w Polsce już w sobotę 12 lutego.

 

Venom na łamach komiksów Marvela pojawił się po raz pierwszy w 1984 roku, przejmując ciało samego Spider-Mana i jego zdolności. Cztery lata później powrócił jako odrębna postać w ciele Eddiego Brocka. Jego skomplikowana natura oraz duża rzesza fanów przekonały studio Sony Pictures Entertainment do opowiedzenia jego historii na dużym ekranie. W rolę główną wcielił się sam Tom Hardy, który przyjął rolę, ponieważ jego syn jest wielkim fanem bohatera. Pierwsza część filmu z 2018 roku przedstawiała genezę narodzin bohatera. Dziennikarz, Eddie Brock, stracił karierę, dotychczasowe życie i związek z Anne (Michelle Williams). Za sprawą obcego symbionta otrzymał super moce. Nieprzewidywalny, mroczny i agresywny Venom przerażał Brocka, ale też inspirował i kusił nowymi możliwościami. 

W filmie Venom 2: Carnage Eddie akceptuje swoją nową, dwoistą naturę i zaczyna współpracować z Venomem. Pewnego dnia detektyw Patrick Mulligan (Stephen Graham) zwraca się z prośbą do Brocka, aby spotkał się w celi śmierci z seryjnym mordercą, Cletusem Kasadym (Woody Harrelson). Dziennikarz ma pomóc odnaleźć ciała ofiar przestępcy. Podczas jednej z wizyt Cletus w niewyjaśnionych okolicznościach zamienia się w czerwonego symbionta i ucieka z więzienia. Rozpoczyna się pełna spektakularnych efektów specjalnych walka między Venomem i okrutnym Carnagem na ulicach San Francisco. 

 

Autorką scenariusza do drugiej części filmu była ponownie Kelly Marcel, która tym razem poprosiła o pomoc w pisaniu samego Toma Hardy’ego. Za reżyserię sequela odpowiadał Andy Serkis, znany do tej pory głównie z tworzenia wyjątkowych produkcji motion pictures. Właśnie te doświadczenia pozwoliły mu stworzyć w Venom 2: Carnage niesamowite efekty specjalne postaci Venoma i Carnage’a. Na planie występował cały zespół tancerzy, który pomógł stworzyć sposób poruszania się symbiontów, inspirowany ruchami skorpionów. W nowym filmie o Venomie nie zabrakło także akcentu dla miłośników Matrixa. W jednej ze scen w tle widać helikoptery krążące nad miastem, które brały udział w zdjęciach do kręconego niedaleko filmu Matrix: Zmartwychwstania. 

Premiera VOD filmu Venom 2: Carnage w Polsce już w sobotę 12 lutego na platformach:

Apple TV, Chili, Google Play, Loomi by Opera, Orange VOD, Multimedia, Play Now, Player+, Premiery Canal+, Rakuten TV, Vectra.

Czytany 233 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 luty 2022 14:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama