Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

piątek, 25 luty 2022 13:02

Kryminalne poniedziałki w Polsacie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W najbliższy poniedziałek, 28 lutego, o godz. 20:00 w filmowym paśmie MEGAHIT wyemitowany zostanie nowy serial Telewizji Polsat pt. „Osaczony”. Doskonała obsada z Leszkiem Lichotą na czele, wciągająca od pierwszej minuty fabuła oraz kryminalna intryga, której nic nie jest takie, jakie się wydaje! Przed nami bardzo emocjonujące poniedziałkowe wieczory!

 

Spokojne, senne osiedle, na którym rządzi rutyna, a sąsiedzi znają się jak łyse konie. Brutalne morderstwo 5-letniego chłopca wstrząsa lokalną społecznością. Szczególnie życiem Michała Górskiego. – Michał to spokojny facet, mąż pięknej Anity, ojciec dwóch dziewczynek. Wiedzie równie spokojne życie – niestety do czasu. Ogromna tragedia wywraca wszystko do góry nogami – i to nie tylko w kontekście mojego bohatera, ale także jego bliskich – zapowiada Leszek Lichota.j

To właśnie Michał znajduje ciało chłopca. Padają na niego oskarżenia, szczególnie że łączy go dość niejasny związek z matką zamordowanego, Justyną. - Nie mogę powiedzieć za wiele o mojej bohaterce, bo jest osią wątku kryminalnego – mówi Maria Dębska, wcielająca się w postać Justyny Wilkoń. – To skomplikowana psychologicznie postać, bardzo ciekawa do zagrania. Można powiedzieć, że tą rolą spełniłam jedno z moich aktorskich marzeń – Justyna jest bardzo nieoczywista, balansująca między miłością a nienawiścią – dodaje aktorka.

W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Ilonę Ostrowską w roli Anity, żony Michała, Wojtka Błacha, czyli serialowego Adriana, przyjaciela Michała, czy Eryka Lubosa jako dociekliwego komisarza Krona.

„Osaczony” to australijski format, obsypany nagrodami. Czym różni się polska wersja od oryginału? - U nas komisarza gra Eryk Lubos, a tam kobieta, co dodaje podtekst damsko-męski. Myślę, że dobrze się stało, że zrezygnowaliśmy z tego wątku, bo to nie potrzebnie jeszcze bardziej komplikowałby całą sytuację, która i tak jest już trudna – powiedział Leszek Lichota w wywiadzie dla Tele Tygodnia. - W oryginale postać Michała gra młodszy ode mnie aktor i dużo bardziej wysportowany. Tymczasem Michał uprawia jogging, bo musi, a nie dlatego, że bardzo lubi. I to podejście jest mi zdecydowanie bliższe. (śmiech) Oczywiście łączy mnie z nim też to, że sam jestem ojcem dwójki dzieci. Mogę więc sobie wyobrazić, co przeżywa mój bohater w obliczu takich dramatycznych wydarzeń.

Premiera serialu „Osaczony” w najbliższy poniedziałek, 28 lutego, o godz. 20:00 w Polsacie!

 

***

Odcinek 1, emisja 28 lutego godz. 20:00

Podczas porannego joggingu Michał Górski (Leszek Lichota) znajduje zwłoki pięcioletniego Tomka, syna swojej sąsiadki, Justyny Wilkoń (Maria Dębska). Jeszcze tego samego dnia w domu Michała i jego żony, Anity (Ilona Ostrowska), pojawia się prowadzący śledztwo komisarz Kron (Eryk Lubos). Śledczy szybko zauważa napięcie między małżonkami. Podejrzenia budzą też luki w zeznaniach Michała, który tę tragiczną noc zaczął pijąc w barze ze swoim przyjacielem, Adrianem (Wojciech Błach). Sprawę śmierci Tomka nagłaśniają media. Śledztwo nabiera tempa, policja przeszukuje dom Górskich, a całą sytuację coraz gorzej znoszą ich dwie nastoletnie córki, Ewa (Antonika Litwiniak) i Dominika (Magdalena Żak). Pod naciskiem Krona Michał decyduje się oddać próbkę DNA do analizy. Jej wynik rzuca nowe światło na sprawę.

 

Odcinek 2, emisja 28 lutego godz. 21:05

Justyna zaczyna podejrzewać, że za śmiercią Tomka stoi jej mąż, Paweł (Mateusz Janicki), weteran wojny w Afganistanie, z którym jest w separacji. Michał zauważa, że z powodu medialnego szumu wokół śmierci Tomka jego pracodawcy i sąsiedzi odwracają się od niego. W domu najbardziej wspiera go młodsza córka, Ewa. W dniu pogrzebu Tomka Michał odkrywa, z kim potajemnie spotyka się jego starsza córka, Dominika. Do prasy wyciekają tajne informacje na temat śledztwa, które zagrażają rodzinie Michała.

Czytany 260 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 luty 2022 13:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież