cinema.pl Artykuły

sobota, 19 luty 2022 21:11

Film "Dziewięć dni" dostępny od 28 lutego na platformach VOD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pełnometrażowy debiut reżyserski Edsona Ody, wielokrotnie nagradzanego twórcy reklam, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Urodzony i wychowany w Korei Południowej Oda stworzył swój pierwszy film inspirując się tragicznym wydarzeniem z dzieciństwa – samobójczą śmiercią ukochanego wuja.  Produkcja opowiada historię specyficznego "urzędnika", który dopuszcza ludzkie dusze do narodzin i ma tytułowe dziewięć dni na wybranie jednej z każdej grupy. Premiera VOD filmu Dziewięć dni na wybranych platformach w Polsce już w poniedziałek 28 lutego.

 

Film Dziewięć dni opowiada historię Willa, tajemniczego odludka, który obserwuje życie ludzi przez ekrany telewizorów. Gdy umierają, bohater musi zadecydować, która z nienarodzonych dusz przyjdzie na świat, jako kolejny człowiek. Po spotkaniu jednej z kandydatek, Emmy, bohater będzie musiał pogodzić się ze swoją własną egzystencją i rolą we wszechświecie. Tytułowe dziewięć dni odnosi się do czasu trwania procesu, podczas którego każdy z kandydatów musi wykazać, że zasługuje na zajęcie kolejnego miejsca na Ziemi. 

„Nokautujący debiut reżyserski Edsona Ody, Dziewięć dni, to zwiewny i sugestywny film o sensie życia, dopełniony przez fenomenalną kreację Winstona Duke'a” – Rotten Tomatoes 

Film jest pełnometrażowym debiutem reżysera, Edsona Ody (Malaria). W obsadzie pojawili się Winston Duke (To my), Zazie Beetz (Joker), Bill Skarsgård (Diabeł wcielony) i Benedict Wong (Doktor Strange). Produkcja zjednała sobie uznanie krytyków podczas festiwalu Sundance i otrzymała nagrodę za najlepszy scenariusz.

Premiera VOD filmu Dziewięć dni w Polsce już w poniedziałek 28 lutego na platformach:

Apple TV, Chili, Google Play, Loomi by Opera, Orange VOD, Multimedia, Play Now, Player+, Premiery Canal+, Rakuten TV, Vectra.

Czytany 378 razy Ostatnio zmieniany sobota, 19 luty 2022 21:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama