cinema.pl Artykuły

środa, 16 luty 2022 23:38

MOJE ATENEUM spotkanie z Marianem Opanią

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Teatr Ateneum inauguruje otwarty dla publiczności cykl spotkań-rozmów z aktorami Teatru Ateneum pn MOJE ATENEUM. Porozmawiamy o historii tej sceny, przypomnimy największe kreacje aktorskie, spróbujemy uchwycić specyfikę Ateneum we wspomnieniach i anegdocie.

 

Rozmowy poprowadzi Jacek Wakar. 

Cykl rozpoczyna spotkanie z Marianem Opanią, prawdziwą legendą Teatru na warszawskim Powiślu, człowiekiem, bez którego miłośnicy Ateneum  nie potrafią sobie wyobrazić tego miejsca, bo przecież tworzył jego historię, a teraz swymi rolami i samą obecnością w Zespole buduje jego dzień dzisiejszy.

Marian Opania zadebiutował w Ateneum czterdzieści lat temu i od tej pory pozostaje mu wierny. Stworzył tu dziesiątki ról, spotkał się z najważniejszymi osobowościami, jakie tu pracowały, był i jest jedną z najbarwniejszych indywidualności w aktorskim panteonie teatru. 

Podczas spotkania z Marianem Opanią porozmawiamy o tajemnicach Ateneum, jego legendarnych dyrektorach  –  Januszu Warmińskim i Gustawie Holoubku, o najważniejszych reżyserach, o jego ulubionych koleżankach i kolegach z Zespołu aktorskiego.

Zapytamy o jego artystyczne i życiowe inspiracje, o to, co go cieszy, a co najbardziej wyprowadza z równowagi  –  wiadomo przecież nie od dziś, że Marian Opania jest wyjątkowo uważnym obserwatorem naszej rzeczywistości. 

 

MOJE ATENEUM: MARIAN OPANIA

prowadzenie spotkania: Jacek Wakar

 

Teatr Ateneum | Scena główna

22 lutego, godz. 19:00

bilety: 10 zł

Czytany 294 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 luty 2022 23:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama