cinema.pl Artykuły

niedziela, 06 luty 2022 13:22

Rozśpiewana historia miłosna z nową datą premiery

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Cyrano”, nowy film, który wyszedł spod ręki wielokrotnie nagradzanego reżysera Joego Wrighta („Duma i uprzedzenie”, „Anna Karenina”), w kinach w Polsce pojawi się 4 marca. W kinowej wersji jednej z najsłynniejszych opowieści o miłości, dowcipie i odwadze, w tytułową rolę wciela się Peter Dinklage („Dróżnik”, „Zgon na pogrzebie”), który olbrzymią popularność i szereg prestiżowych wyróżnień (m.in. Złoty Glob i 4 nagrody Emmy) zdobył dzięki serialowi „Gra o tron”, gdzie zagrał błyskotliwego Tyriona Lannistera.

 

Dinklage podkreślał ponadczasową wymowę klasycznego utworu Edmonda Rostanda „Cyrano de Bergerac”: – Pisanie listów, które odbywa się w „Cyranie” nie tak bardzo różni się od dzisiejszego pisania esemesów; w pewnym sensie każdy jest dziś Cyranem i chce zaprezentować w internecie taką wersję samego siebie, jaką lubi najbardziej. Ten dawny utwór mówi o czymś ciągle aktualnym: o miłości i stracie. Każdy, bez względu na wiek, może to zrozumieć.

Postać Cyrana Dinklage kreował także w scenicznej adaptacji sztuki  dokonanej przez jego żonę, dramatopisarkę Erikę Schmidt. Dinklage zainteresował się projektem, gdy usłyszał, że piosenki do spektaklu stworzy indierockowy zespół The National. – Na samym początku pracy nad „Grą o tron” wpadła mi w ucho piosenka „Terrible Love” grupy The National. Czułem, że pokocham ten zespół i wręcz żarłocznie rzuciłem się na wszystko, co wydali – wspominał. Muzyka tej formacji zabrzmi także w filmie Wrighta.

Wczoraj ogłoszono nominacje do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). „Cyrano” otrzymał cztery nominacje, w tym w kategorii Najlepszy brytyjski film. Zwycięzców poznamy 13 marca.

 

 

 

Reżyser Joe Wright na nowo interpretuje uniwersalną opowieść o rozdzierającym serca trójkącie miłosnym w rozśpiewanym filmie „Cyrano”. Główny bohater, Cyrano de Bergerac (Peter Dinklage), wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne (Haley Bennett). Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Roxanne, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie (Kelvin Harrison Jr.).

 

 

 

 

 

„Cyrano” w kinach od 4 marca!

https://www.youtube.com/watch?v=rrKyhC4ofaQ

Czytany 346 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 luty 2022 13:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama