cinema.pl Artykuły

piątek, 04 luty 2022 23:04

Michał Sikorski w SONACIE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Narodziny gwiazdy – Michał Sikorski w filmie „Sonata” w kinach od 4 marca. W głównej roli Michał Sikorski, który na 46. FPFF w Gdyni otrzymał nagrodę indywidualną za Profesjonalny Debiut Aktorski. Niezwykły talent aktorski ujawnił w znakomitym towarzystwie.

W „Sonacie” partnerują mu: Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat i Jerzy Stuhr.

Ta niewiarygodna historia wydarzyła się naprawdę! Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenia swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena. Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera, Bartosza Blaschke.

46. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni:

Nagroda Publiczności

Nagroda indywidualną dla Michała Sikorskiego za Profesjonalny Debiut Aktorski

 

Michał Sikorski o swojej roli: 

Zależało mi na tym, by uchwycić absolutnie unikatowy urok osobisty Grześka, jego poczucie humoru, iskrę, jaką ma w sobie, ale też to, że potrafi niejednokrotnie doprowadzić do szału bliskich i dać im nieźle w kość. Przede wszystkim chciałem jednak pokazać, że Grzegorz Płonka jest „fighterem”. Tak jak jego rodzice, co znakomicie udało się uchwycić Małgosi Foremniak i Łukaszowi Simlatowi. Nie mogło być inaczej, bo to film o walce z systemem.

Dla mnie ten film, ta rola i ludzie, których poznałem przy pracy nad nim są czymś, czego nawet nie byłbym w stanie sobie wymarzyć. To obraz o stawaniu się artystą, o budzeniu w sobie potrzeby tworzenia, co zrymowało się z moim momentem w życiu. Kiedy spotkałem się pierwszy raz z reżyserem, byłem na drugim roku szkoły teatralnej w Krakowie, dziś jestem trzy lata po dyplomie, a rola w „Sonacie” jest moją pierwszą główną rolą w kinie. W kinie, o którym zawsze marzyłem i marzę wciąż nie mniej intensywnie, niż kiedy miałem kilkanaście lat.

 

MICHAŁ SIKORSKI

Studiował aktorstwo w Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Od roku 2019 jest aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu. Zagrał w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w przedstawieniu „Kariera Artura Ui” Remigiusza Brzyka, w Teatrze Ludowym w Krakowie w przedstawieniu „Na początku i na końcu czasu” Katarzyny Deszcz oraz Teatrze AST w spektaklach dyplomowych „Mój niepokój ma przy sobie broń” Wiktora Logi-Skarczewskiego i „Zachodnie wybrzeże” Mai Kleczewskiej. W roku 2019 otrzymał wyróżnienie aktorskie na 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz krakowską Studencką Nagrodę Teatralną „Chodźże do teatru”. Za rolę Grzegorza Płonki w „Sonacie” otrzymał nagrodę za debiut na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021.

 

„Sonata” w kinach w całej Polsce od 4 marca

 

Reżyseria: Bartosz Blaschke

Występują: Michał Sikorski, Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat, Irena Melcer, Lech Dyblik oraz Jerzy Stuhr.

Czytany 416 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 luty 2022 23:15

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama