cinema.pl Artykuły

środa, 02 luty 2022 10:27

DVD na luty

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gorąco polecamy Państwu lutowe premiery DVD...

 

„Zupa nic" – prequel obsypanej nagrodami i uwielbianej przez widzów komedii „Moje córki krowy". Najnowsze dzieło Kingi Dębskiej to zabawna i ciepła opowieść o dwóch siostrach, których okres dojrzewania przypadł na okres PRL. W historii Marty i Kasi nie zabraknie przygód z wiecznie psującym się Fiatem 126p, imienin ze śledzikiem i paluszkami, stania w kolejkach, wyjazdów na handel i całej masy innych, słodko-gorzkich momentów. W filmie zobaczymy Adama Woronowicza, Kingę Preis i Ewę Wiśniewską, wspieranych przez Katarzynę Kwiatkowską, Rafała Rutkowskiego oraz utalentowane debiutantki – Barbarę Papis i Alicję Warchocką.

„Wszystkie nasze strachy" nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego –  zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę. W roli głównej Dawid Ogrodnik, partnerują mu wybitne osobowości polskiej kinematografii, w tym: Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Maria Maj, Jacek Poniedziałek oraz Piotr Trojan. Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze zdjęcia oraz najwyższy laur – Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu.

Do dziś niewyjaśniona sprawa śmierci Jolanty Brzeskiej stała się inspiracją dla scenarzystów „Lokatorki" - dramatu sensacyjnego odsłaniającego kulisy funkcjonowania i metody działania mafii reprywatyzacyjnej. W poruszającym filmie o „czyścicielach kamienic", bezwzględnym układzie polityki, przestępczości i biznesu oraz tych, którzy próbując przeciwstawić się tym mechanizmom musieli ponieść najwyższą cenę, zobaczymy m.in. Irenę Melcer, Leszka Lichotę, Jana Frycza, Piotra Głowackiego, Kamila Nożyńskiego, Andrzeja Grabowskiego i Sławomirę Łozińską nagrodzoną na 46 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Inspirowana legendami opowieść o dorastaniu, magii i pierwotnej sile natury. Wspaniała lekcja przyjaźni i ekologii dla wszystkich, którym zależy na szczęściu i dobru naszej planety. „Ainbo – strażniczka Amazonii" to efekt współpracy twórców i producentów „LEGO. Przygoda", oscarowego „Happy Feet: Tupot małych stóp, „Rodziny Adamsów", „Kumby", „Zambezii" oraz hitowych gier wideo „Days Gone" i „Destiny 2". W polskim dubbingu usłyszymy między innymi Marka Hucza i Jana Jurkowskiego – członków bijącej rekordy popularności Grupy Filmowej Darwin. Czarująca animacja, która przenosi widzów w sam środek amazońskiej dżungli, gdzie królują mityczne stwory, a duchy przodków przybywają z zaświatów, by wyciągnąć ku nam pomocną dłoń.

 

ZUPA NIC

PREMIERA DVD/BD - 10 lutego

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią, która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek i Elżbieta. On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi. Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

ZUPA NIC      

Reżyseria: KINGA DĘBSKA

Występują: ADAM WORONOWICZ, KINGA PREIS, EWA WIŚNIEWSKA, KATARZYNA KWIATKOWSKA, RAFAŁ RUTKOWSKI i inni

Produkcja: Polska 2020

Gatunek: komedia obyczajowa

DVD & Blu-ray

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: angielskie, polskie dla niesłyszących

Czas: 90 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastuny filmu, making of, teledysk

 

WSZYSTKIE NASZE STRACHY

PREMIERA DVD – 10 lutego

Daniel jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

Reżyseria: ŁUKASZ RONDUDA, ŁUKASZ GUTT

Występują: DAWID OGRODNIK, MARIA MAJ, ANDRZEJ CHYRA, JACEK PONIEDZIAŁEK i inni

Produkcja: Polska 2021

Gatunek: obyczaj, dramat

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: angielskie, polskie dla niesłyszących

Czas: 91 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastuny filmu, making of

 

LOKATORKA

PREMIERA DVD – 24 lutego

Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska. Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat.  Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele specgrupy oficer – Anna Szerucka. Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry.  Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

Reżyseria: MICHAŁ OTŁOWSKI

Występują: IRENA MELCER, LESZEK LICHOTA, JAN FRYCZ, SŁAWOMIRA ŁOZIŃSKA, PIOTR GŁOWACKI, KAMIL NOŻYŃSKI, ANDRZEJ GRABOWSKI i inni

Produkcja: Polska 2021

Gatunek: dramat sensacyjny

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: angielskie, polskie dla niesłyszących

Czas: 114 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastuny filmu, making of

 

AINBO - STRAŻNICZKA AMAZONII

PREMIERA DVD – 24 lutego

Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha  zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta – pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

Reżyseria: RICHARD CLAUS, JOSE ZELADA

W polskiej wersji językowej wystąpili: MAREK HUCZ i JAN JURKOWSKI z G.F.Darwin, LILA SIKORSKA, ALEKSANDRA KOWALICKA, TOMASZ BORKOWSKI i inni

Produkcja: Peru, USA 2020

Gatunek: animacja, przygodowy, familijny

Dane techniczne DVD:

Język: polski dubbing 5.1

Czas: 81 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu, making of’y

Czytany 332 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 luty 2022 10:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama