cinema.pl Artykuły

środa, 02 luty 2022 10:11

„Z miłości do mody” z nową datą!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Z miłości do mody" wcześniej w kinach! Dobrze skrojona komedia już od 25 lutego!

Niezwykle kobiecy film o nadziei, szansie i pięknie, jakie może się pojawić, gdy pójdziemy w życiu za głosem swoich prawdziwych emocji. W rolach głównych Nathalie Baye - gwiazda serialu „Gdzie jest mój agent?" oraz Lyna Khoudri – aktorka z najnowszego filmu Wesa Andersona „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun".

„Z miłości do mody" to film o dwóch różnych kobietach, dwóch odmiennych charakterach i dwóch odległych światach w samym sercu paryskiej mody sygnowanej przez Christiana Diora.

Pracująca dla domu mody Christiana Diora Esther pragnie zakończyć swoją karierę głównej krawcowej w wielkim stylu. Ostatnia nadzorowana przez nią kolekcja ma być ukoronowaniem jej dotychczasowych dokonań. Pewnego dnia zostaje okradziona w metrze przez 20-letnią Jade –zbuntowaną dziewczynę, której w życiu daleko do luksusów symbolizowanych przez markę Dior. Losy obu kobiet splatają się i Esther, mimo początkowego uprzedzenia, dostrzega w złodziejce wielki modowy talent. Zamiast wezwać policję – kobieta postanawia zaopiekować się Jade i proponuje jej pracę w swojej pracowni krawieckiej. Będzie to początek szorstkiej, ale też niezwykle ważnej i pięknej relacji między obiema bohaterkami. Jade dostanie szansę na spełnienie swoich marzeń, a Esther być może znajdzie godną następczynię, która przywróci modowym kolekcjom spod znaku Diora świeżość  i świetność.

 

 

Gatunek: komedio-dramat

Produkcja: Francja 2021

Reżyseria: Sylvie Ohayon („Papa Was Not a Rolling Stone")

Scenariusz: Sylvie Ohayon („Papa Was Not a Rolling Stone"), Sylvie Verheyde („Madame Claude", „Sex Doll")

Obsada: Nathalie Baye („Alibi.com", „Gdzie jest mój agent?"), Lyna Khoudri („Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun", „Nadzwyczajni"), Pascale Arbillot („Niewinne kłamstewka 2", „Opowiedz mi o deszczu"), Claude Perron („Emily w Paryżu"), Adam Bessa („Tyler Rake: Ocalenie"), Virgile Bramly („Incepcja", „Luther")

Czytany 361 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 luty 2022 10:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama