cinema.pl Artykuły

wtorek, 25 styczeń 2022 21:52

Katarzyna Figura Człowiekiem 30-lecia "Wprost"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Aktorka otrzymała prestiżowy tytuł Człowieka 30-lecia „Wprost” w kategorii kultura. Nagrodę zadedykowała Barbarze Krafftównie. Najnowszy film z udziałem Katarzyny Figury „Chrzciny” trafi do kin 18 listopada.

Od 1991 roku tygodnik "Wprost" nagradza mianem Człowieka Roku osoby, które miały największy wpływ na życie w Polsce. W tym roku z okazji 30-lecia tytułu Człowieka Roku wręczono także jubileuszowe nagrody m.in. w kategorii kultura dla Katarzyny Figury. 

- W dzisiejszych trudnych czasach kultura i sztuka jest tą przestrzenią, gdzie możemy się spotkać, odnaleźć i zrozumieć. Chciałam zadedykować tę nagrodę wspaniałej artystce Barbarze Krafftównej, która wczoraj odeszła. Barbara była niezwykłą aktorką, która reprezentowała naszą sztukę od tylu lat nie tylko w Polsce, ale i poza granicami. Miałam szansę pracować z Barbarą w Teatrze Dramatycznym w spektaklach reżyserowanych przez Pawła Miśkiewicza "Peer Gynt. Szkice z dramatu Henryka Ibsena" i "Alicja". To była niezwykła praca, zresztą wszystko co stworzyła Barbara było wspaniałe i podkreślało, jak ważna jest dla nas kultura i sztuka -  powiedziała odbierając nagrodę Katarzyna Figura

Nowy film z udziałem aktorki "Chrzciny" w reżyserii Jakuba Skoczenia trafi do kin już 18 listopada. Jego akcja rozgrywa się w grudniu 1981 roku. Bohaterka grana przez Katarzynę Figurę - Marianna to gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

W rolach głównych: Katarzyna Figura („Żurek”, „Kiler”), Maciej Musiałowski („Sala samobójców. Hejter”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”, „Karbala”), Michał Żurawski („Karbala”, „Król”), Agata Bykowska („Kamerdyner”), Marta Chyczewska („Planeta Singli 3”), Marianna Gierszewska („Nina”), Andrzej Konopka („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”), Tomasz Włosok („Jak zostałem gangsterem”, „Diablo. Wyścig o wszystko”) i Piotr Ligienza („Planeta Singli”).

Czytany 368 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 styczeń 2022 21:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama