cinema.pl Artykuły

wtorek, 25 styczeń 2022 21:32

Władca Pierścieni w IMAX - po raz pierwszy w Polsce

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, jedno z największych i najważniejszych filmowych widowisk  XXI wieku obchodzi w przyszłym miesiącu 20 rocznicę polskiej premiery. Z tej okazji już w najbliższy weekend, 28 - 30 stycznia sieć Cinema City zaprasza fanów adaptacji prozy Tolkiena na wyjątkowe seanse. Po raz pierwszy w historii na ekranach polskich kin Drużyna Pierścienia zostanie wyświetlona w technologii IMAX. 

 

Pierwsza część niesamowicie kasowej i wielokrotnie nagradzanej (wszystkie trzy części zdobyły łącznie 17 Oscarów) trylogii Władca Pierścieni wyreżyserowanej przez Petera Jacksona, opowiada o początkach tytułowej Drużyny Pierścienia, która staje przed zadaniem dostarczenia i zniszczenia potężnego Pierścienia Władzy w odległej i złowrogiej krainie Mordor. To jedyny sposób, żeby zapobiec powrotowi do pełni sił Saurona, Czarnego Władcy, który zagraża wszystkim istotom zamieszkującym Śródziemie. Losy świata spoczywają więc na barkach Hobbita Froda (w tej roli Elijah Wood), który nieoczekiwanie zostaje wybrany Powiernikiem Pierścienia. Poza odtwórcą głównej roli, w filmie występuję takie gwiazdy światowego kina, jak Vigo Mortensen, Ian McKellen, Liv Tyler, Olrando Bloom, Christopher Lee, Cate Blanchet, John Rhys-Davies, Andy Serkis, Sean Bean czy Hugo Weaving.

Polscy widzowie po raz pierwszy otrzymają możliwość obejrzenia filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia w technologii IMAX, co pozwoli na jeszcze pełniejsze doświadczenie przygód Drużyny Pierścienia. Zdjęcia do filmu, który został nakręcony w Nowej Zelandii, są uznawane za jedne z najpiękniejszych w historii kinematografii, a obejrzenie ich w formacie IMAX dodatkowo podkreśli ich wyjątkowość. Film będzie wyświetlany w kinach Cinema City IMAX w dniach 28-30 stycznia.

IMAX to jedyne w swoim rodzaju, pełnowymiarowe doświadczenie kinowe. Niezwykłe wrażenia zapewniane są przez panoramiczny, ogromny ekran oraz doskonały, przestrzenny dźwięk, dzięki głośnikom umieszczonym w starannie wyznaczonych miejscach: za ekranem, po bokach sali oraz na suficie. Ekrany IMAX w Polsce mają 24 metry szerokości i 18 metrów wysokości, co w połączeniu z efektami dźwiękowymi oferuje przeżycia filmowe przekraczające granice wyobraźni.

Szczegółowy repertuar na  www.cinema-city.pl.

Czytany 321 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 styczeń 2022 21:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama