cinema.pl Artykuły

czwartek, 13 styczeń 2022 17:10

Filmowe Bestsellery EMPiK-u

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Znamy nominacje do Bestsellerów Empiku 2021! Wśród fimow znaleźli sie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", „Pętla", „Banksterzy" i „Listy do M. 4" najchętniej wybieranymi polskimi tytułami minionego roku na płytach DVD i Blu-ray

Rodzime produkcje filmowe najchętniej wybierane w Empiku 2021 roku to pełen przegląd gatunków i prawdziwe lustro zróżnicowanych zainteresowań widzów.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy reż. Jan Holoubek

Trudno uwierzyć, że tak okrutna historia mogła wydarzyć się naprawdę. Film Jana Holoubka pokazuje jak niewinny chłopak został wplątany w morderstwo, za które niesłusznie został skazany na 25 lat więzienia. Obraz trzyma w napięciu i porusza rolami aktorskimi, w tym Piotra Trojana i Agaty Kuleszy.

Banksterzy reż. Marcin Ziębiński

Czy da się żyć bez kredytów? To dla wielu osób niemożliwe. I na tym korzystają nieuczciwi bankowi gracze. Film „Banksterzy” Marcina Ziębińskiego opowiada historię osób po dwóch stronach barykady finansowego systemu. Co najbardziej poruszające - filmowa opowieść nawiązuje do prawdziwych wydarzeń.

Czyściec  reż. Michał Kondrat

Co się dzieje z ludźmi po śmierci? To pytanie, które każdy sobie zadaje chociaż raz w życiu. Film Michała Kondrata łączy historie mistyków kościoła takich jak św. Ojciec Pio, św. Faustyna Kowalska, Fulla Horak i św. Ojciec Stanisław Papczyński z wypowiedziami światowej sławy teologów.

Listy do M. 4 reż. Patrick Yoka

To już kolejny rok, w którym „Listy do M.” towarzyszyły nam podczas Świąt Bożego Narodzenia. Bohaterów filmu Patricka Yoki spotykamy w przedświątecznej gorączce. Zamieszanie i gonitwa, by ze wszystkim zdążyć, są właśnie tym czasem, gdy życie może najłatwiej wywrócić się do góry nogami.

Pętla reż. Patryk Vega

W najnowszym filmie Patryk Vega wziął na warsztat tzw. „Aferę podkarpacką”. Zamieszani w nią bohaterowie mieli szantażować topowych polityków i elity nagranymi potajemnie taśmami z seks-klubów. A w rolach głównych m.in. Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski.

ODKRYCIA

Objawienia ubiegłego roku - młodzi, zdolni twórcy, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje artystyczne wizje, zmieniające optykę patrzenia na świat i wyznaczające możliwe kierunki rozwoju rodzimej kultury. Nagroda przyznawana przez eksperckie Jury promuje tych artystów i poszerza grono ich odbiorców.

Autorskie kino o najwyższej wartości artystycznej wskazali: Magnus von Horn, Maja Ostaszewska, Karolina Korwin Piotrowska oraz ekspertki z Empiku: Agnieszka Stępień i Izabela Szymańska

Powrót do tamtych dni Konrad Aksinowicz

Za umiejętność opowiadania jednocześnie o nostalgii i traumie. Reżyser i równocześnie scenarzysta zabiera widza w z jednej strony sentymentalną podróż do lat 90, dresów szelestów i wypożyczalni kaset video. A z drugiej strony opowiada o traumatycznym, pełnym lęku i wstydu dzieciństwie u boku ojca alkoholika 

autorka uzasadnienia

Agnieszka Stępień

 

Moje wspaniałe życie Łukasz Grzegorzek

Kobieta, która dochodzi do skraju załamania - w takim momencie poznajemy Jo (Agata Buzek). Mieszka w Nysie, jest nauczycielką, córką, matką, a nawet babcią. I kochanką. To, co zachwyca w tym filmie, to niezależność, jaką Jo nosi w sobie

autorka uzasadnienia

Iza Szymańska

 

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje Mateusz Rakowicz

Za fenomenalną zabawę konwencją komiksu, cytatami ze światowego kina i sięganie do czasów PRL pozbawione naftaliny i kombatanctwa. Czysta, niepohamowana zabawa, doskonałej jakości kino popularne i rozrywkowe, jakiego w Polsce jeszcze nikt nie robił

autorka uzasadnienia

Karolina Korwin Piotrowska

 

Wszystkie nasze strachy Łukasz Ronduda / Łukasz Gutt

Film o niesamowitej sile społecznego przekazu, jednocześnie bez publicystyki. Autorskie, artystyczne kino. Z własnym językiem, niespiesznym rytmem opowieści. Zderzenie problemu homofobii z religijnością niezwykle aktualne w naszym kraju. Świetne aktorstwo i sztuka Daniela Rycharskiego pięknie wyeksponowana

autorka uzasadnienia

Maja Ostaszewska

 

Inni ludzie Aleksandra Terpińska

Nominacja za wyrazistość opowiadania i odważną adaptację języka, który nie jest typowy dla filmu. Terpińska tworzy scenę, na której aktorzy mają możliwość zaskoczenia publiczności i przypomnienia sobie i nam, czym może być kino. „Inni ludzie” jeszcze na długo po zakończeniu seansu zostają w głowie widza

autor uzasadnienia

Magnus von Horn

 

Nagroda Publiczności

Przyznamy ją po raz pierwszy - na podstawie dodatkowego głosowania w naszej aplikacji mobilnej. 

Wybierzecie jednego zwycięzcę - Top Topów, Bestsellera Bestsellerów spośród wszystkich nominowanych. Każdy może oddać w sumie 12 głosów. Warto uzasadnić swój wybór, bo do wygrania jest ekscytujący dzień na planie wielkiej produkcji TV w towarzystwie największych gwiazd! Od prób do samej gali live 15 lutego!

 

Nominacje w kategorii Kino familijne wskazują, że podczas rodzinnych seansów w 2021 roku wygrywały wzruszające animacje oraz filmy opowiadające na nowo ponadczasowe historie.

Co w duszy gra reż. Pete Docter

Bohaterem filmu ze studia Pixar jest Joe, nauczyciel muzyki, który od zawsze marzył, żeby zostać jazzmanem. Kiedy jednak pojawia się ta upragniona szansa - ma wypadek i umiera. Jednak to nie koniec - postanawia zawalczyć w zaświatach o powrót na ziemię. Wzruszająca opowieść dla całej rodziny.

Luca reż. Enrico Casarosa

Luca mieszka pod wodą, ale marzy o tym, by choć raz wyjść na powierzchnię. Chce zobaczyć jak wygląda świat ludzi. Kiedy spotyka Alberta okazuje się, że znalazł do tej misji kompana. Pełna przygód historia od Pixara rozgrywa się na Włoskiej Riwierze, którą zwiedzamy razem z głównymi bohaterami.

Mulan reż. Niki Caro

Dwadzieścia lat temu animowana opowieść o dziewczynie, która w chłopięcym przebraniu zaciągnęła się do armii, by pomóc ojcu, podbiła świat. Nowa, aktorska i spektakularna wersja tej historii podbiła serca zwłaszcza damskiej części publiczności, czego dowodem jest miejsce w finale Bestsellerów Empiku.

Tajemniczy ogród reż. Marc Munden

Klasyczna już historia zyskała nowe życie. Jej główną bohaterką jest Marry, która po stracie rodziców zostaje wysłana do domu wuja. Unika on ludzi, ma nieprzyjemną gosposię. Ale przy domu tym jest ogród, który przenosi do innego świata. W nowej wersji wystąpili Dixie Egerickx, Colin Firth, Julie Walters.

 

Trolle 2 reż. Walt Dohrn

Głosowanie trwa od 1 do 10 lutego 2022 roku

Królowa Poppy (Anna Kendrick), Mruk (Justin Tomberlake) i reszta waszych ulubieńców powraca, by wziąć udział w jeszcze jednej muzycznej przygodzie – większej i głośniejszej niż wszystko dotąd! W „Trollach 2” Poppy i Mruk odkryją, że ich królestwo jest tylko jednym z sześciu muzycznych krain – Funk, Country, Techno, Klasyka, Pop i Rock – kiedyś zjednoczonych w doskonałej harmonii. Kiedy żądna władzy władczymi Rockowych Trolli grozi wyciszeniem pozostałej muzyki, aby jej plemię mogło rządzić wszystkimi, Poppy i Mruk postanawiają ponownie zjednoczyć wszystkie krainy Trolli, zanim pieśni w ich sercach zamilkną na zawsze!

 

 

Bestsellery Empiku to coroczny plebiscyt, w którym nagradzane są najchętniej wybierane premiery wydawnicze minionego roku. Wśród pięciu nominowanych tytułów w kategorii Kino polskie, aż cztery filmy były dystrybuowane na płytach DVD i Blu-ray przez Kino Świat. Najchętniej kupowanymi przez widzów tytułami okazały się: „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reżyserii Jana Holoubka, „Pętla" w reżyserii Patryka Vegi, „Banksterzy" Marcina Ziębińskiego i „Listy do M. 4" Patricka Yoki. Ponadto w kategorii Odkrycie Empiku znalazły się dwa tytuły z repertuaru Kino Świat – „Wszystkie nasze strachy" w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta oraz „Powrót do tamtych dni" Konrada Aksinowicza.

Zwycięzcy Plebiscytu – faworyci polskiej publiczności – zostaną ogłoszeni podczas gali finałowej Bestsellerów Empiku 15 lutego 2022 roku. Wydarzenie, jak co roku, będzie można śledzić w telewizji TVN oraz w streamingu w kanałach social media (Facebook, Instagram, Tik Tok, YouTube) i na stronie Empik.com oraz w aplikacji Empik.  

Wszystkie szczegóły dot. Bestsellerów i Odkryć Empiku 2021 są dostępne na oficjalnej stronie. Dodatkowo 1 lutego w aplikacji Empik startuje głosowanie na Nagrodę Publiczności – odbiorcy wybiorą swojego faworyta: bestsellera bestsellerów spośród wszystkich nominacji.

Czytany 390 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 styczeń 2022 19:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama