cinema.pl Artykuły

środa, 12 styczeń 2022 16:24

Premierowy Krzyk w 4DX Cinema City

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

14 stycznia na ekrany Cinema City wchodzi Krzyk – film grozy z legendarnego cyklu, stworzonego przez nieżyjącego już ojca horroru, Wesa Cravena. Dla ceniących mocne emocje Cinema City przygotowało pokazy Krzyku w formacie 4DX, z dodatkowymi efektami specjalnymi. Tego dnia premiery będą miały również francuski thriller Titane, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes oraz 355, amerykańsko-chiński film akcji, z gwiazdorską kobiecą obsadą. 

 

Krzyk w reżyserii Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta to piąty film serii, choć pierwszy powstały już po śmierci Wesa Cravena. Chwalony jest za nawiązania do premierowej części z 1996 roku, dobrze napisany scenariusz oraz umiejętnie budowane napięcie. Dwadzieścia pięć lat po serii brutalnych zdarzeń, które wstrząsnęły mieszkańcami Woodsboro, kolejny zabójca nakłada otoczoną złą legendą maskę Ghostface. Mnożą się okrutne ataki na grupę nastolatków. Tajemnice z mrocznej przeszłości miasta zostają wskrzeszone. W głównych rolach wystąpią znani z poprzednich części: Neve Campbell (Sidney Prescott), Courteney Cox (Gale Riley) i David Arquette (szeryf Dewey Riley).  Najnowszy Krzyk obejrzeć będzie można w wyjątkowy sposób w salach z formatem 4DX, dostępnych w kinach Cinema City w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi i Bydgoszczy. Format ten zapewnia dodatkowe efekty środowiskowe, które w połączeniu z ruchomymi fotelami potęgują filmowe wrażenia. 

Siła kobiet w kinie

Na wielbicieli filmów akcji czeka premiera 355, filmu w którym świat ratować będą Jessica Chastain, Penélope Cruz, Diane Kruger i Bingbing Fan. Choćby dla takiej obsady warto zobaczyć, jak największe agencje wywiadowcze świata wpadają na trop międzynarodowej organizacji przestępczej i postanawiają połączyć siły w walce ze złem. Aby powstrzymać globalny atak zagrażający bezpieczeństwu ludzkości, powołują ściśle tajną super grupę pod kryptonimem 355, w skład której wchodzą najlepsze agentki z nierzadko wrogich sobie wywiadów. Grupa indywidualności o niezwykłych zdolnościach i umiejętnościach musi pokonać dzielące je różnice i stanąć do walki o bezpieczeństwo świata.

Wyczekiwany film Titane, francuski zwycięzca z Cannes i kandydat do Oscara, również opiera się na pokazie kobiecej siły. W dziele utrzymanym w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga zobaczymy opowieść  o seryjnej morderczyni Alexii (doskonała kreacja Agathe Rousselle) która po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Gdy nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę, Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze. Ale uwolnienie się od przeszłości jest niezwykle trudne. Reżyserka filmu, autorka kultowego Mięsa Julia Ducournau, przekracza granice gatunków, kreując epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony. 

14 stycznia premierę będą miały również włoska komedia o uczuciowych perypetiach młodych bohaterów  (Nie) Długo i szczęśliwie w reżyserii Paolo Costella oraz familijna animacja O czym dzisiaj marzą zwierzęta. 

Premiera dla najmłodszych 

Cinema City powiększa pulę filmów dla najmłodszych, które dostępne są w ramach oferty rodzinnej. W animowanym filmie O czym dzisiaj marzą zwierzęta Maggie, pomysłowy wombat, nie ustaje w poszukiwaniach najlepszego przyjaciela, który zaginął jakiś czas temu w tajemniczych okolicznościach. Pewnego dnia przypadkiem ratuje z opresji innego futrzaka – niepozornego Ptysia. Tak zaczyna się ich przyjaźń oraz nieoczekiwana kariera Maggie jako superbohaterki, która - nie do końca wierząc w swoje możliwości – początkowo niezbyt chętnie zamienia piżamę na kostium, zakłada maskę i rusza w miasto. Na swojej drodze spotka Supernielota, który również patroluje ulice wypatrując złoczyńców oraz podejrzanie przemiłą koalę dbającą o kariery superbohaterów. Dzięki nowej roli, Maggie wpada także na trop prowadzący do rozwiązania zagadki zaginięcia jej ukochanego oraz ratuje z opresji wiele zwierzaków będących w potrzebie.

Ladies Night po raz pierwszy w 2022 roku

13 stycznia rozpoczyna się sprzedaż biletów na emocjonujący wieczór w kinie, czyli styczniowy Ladies Night, który odbędzie się 27 stycznia w 18 kinach Cinema City. Uczestniczki  zobaczą przedpremierowo film 8 rzeczy, których nie wiecie o facetach, a także wezmą udział w konkursach z nagrodami. 

Szczegółowy repertuar na  www.cinema-city.pl.

Czytany 494 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 styczeń 2022 16:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama