cinema.pl Artykuły

wtorek, 04 styczeń 2022 11:52

Kinowe premiery Best Filmu – luty 2022!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W lutym do kin trafią dwie premiery od Best Filmu.

 

Pierwszą z nich jest piękny familijny film „Wiki i jej Sekret”. Wilczym tropem poprowadzi widzów Marcin Dorociński, który udzielił głosu tacie głównej bohaterki.

Druga premiera to „Mój syn” – doskonały thriller z Jamesem McAvoy’em i Claire Foy w rolach głównych. Film powstał przy użyciu unikalnej metodologii, reżyser filmu Christian Carion nazywa ją „zaaranżowaną improwizacją”. Kluczowym założeniem tego podejścia jest zachowanie historii i scenariusza w tajemnicy przed aktorem pierwszoplanowym.

WIKI I JEJ SEKRET- premiera 4 lutego 2022

tytuł oryginalny: Mystère

gatunek: familijny / przygodowy

reż. Denis Imbert

występują: Vincent Elbaz, Marie Gillain

produkcja: Francja 2020 / czas trwania: 80 min.

Twórcy serii „Bella i Sebastian” przedstawiają cudowną opowieść, inspirowaną prawdziwą historią.

Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.

Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

W polskiej wersji językowej – Marcin Dorociński, Tosia Żbikowska, Anna Wodzyńska, Jarosław Domin, Piotr Tołoczko

 

MÓJ SYN – premiera 25 lutego 2022

tytuł oryginalny: My Son

gatunek: thriller

reż. Christian Carion

występują: James McAvoy, Claire Foy

produkcja: Wielka Brytania 2021 / czas trwania: 95 min.

 

„Mój syn” to zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller o zaginięciu młodego chłopca.

W roli ojca poszukującego swojego syna zobaczymy Jamesa McAvoya, który nigdy nie otrzymał scenariusza filmu, nie zdradzono mu nawet, jak kończy się historia.

To, co widzowie zobaczą na ekranie, to w całości improwizacja aktora reagującego na to, jak zachowują się jego ekranowi partnerzy, m.in. wtajemniczona w fabułę, grająca matkę chłopca Claire Foy.

Dzięki temu zabiegowi McAvoy rewelacyjnie wczuł się w rolę człowieka, którego życie owiane jest tajemnicą, i który nie zawaha się przed niczym, by uratować swoje dziecko.  

Czytany 420 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 styczeń 2022 12:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama