cinema.pl Artykuły

środa, 29 grudzień 2021 18:14

"Sztuki intonacji" w Teatrze Dramatycznym

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kolejna uroczysta premiera odbędzie się w Teatrze Dramatycznym. Premiera spektaklu "Sztuka intonacji" odbędzie się 8 stycznia o godz. 19.30 na Małej Scenie Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

 

Sztukę - laureata Nagrody Literackiej "Nike" - Tadeusza Słobodzianka reżyseruje Anna Wieczur. Autorką scenografii i kostiumów jest Marta Śniosek-Masacz, za muzykę do spektaklu odpowiada Ignacy Zalewski. Obsada: Adam Ferency, Łukasz Lewandowski, Modest Ruciński, Sławomir Grzymkowski, Anna Moskal, Barbara Garstka (gościnnie).

W małych zadymionych mieszkaniach, przy kawiarnianych stolikach, przy czarnej herbacie i kawie po turecku, przy wódce i winie, toczą się rozmowy o istocie teatru. Na czym polega fenomen najbardziej uznanych twórców teatru XX wieku? Dlaczego okazali się reformatorami? Kiedy uczeń przerasta mistrza, tworzą się legendy, a gdy fundamentalne pytania padają na podatny grunt, w sztuce zaczyna się rewolucja.

W „Sztuce intonacji” Tadeusz Słobodzianek zagląda daleko za kulisy i czerpie inspiracje z historii teatru, aby opowiedzieć o geniuszu i tworzeniu się wielkich idei, ale też o słabościach ludzkich i prozie życia. Widzowie będą mogli bawić się odkrywaniem kolejnych nawiązań do najważniejszych postaci teatru XX wieku, z którym konfrontuje się i z którego czerpie teatr do dziś. Spektakl składa się z dwóch dramatów: „Sztuki intonacji” i „Powrotu Orfeusza”.

Prosimy o noszenie maseczek na terenie teatru oraz zachowanie bezpiecznych odstępów. 

Czytany 389 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 grudzień 2021 18:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama