cinema.pl Artykuły

wtorek, 28 grudzień 2021 15:28

„Sylvestrowa noc” w Warner TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Aby zarobić na życie podczas kręcenia „Rocky’ego”, tymczasowo oddał ukochanego psa. W wieku 75 lat postanowił zadebiutować jako malarz sztuki współczesnej, a inspiracji do napisania postaci Ivana Drago z „Rocky IV” szukał w historii boksera III Rzeszy. Stallone to jedna z najbardziej kreatywnych gwiazd branży filmowej. Widzowie mogą zobaczyć jego filmy w Warner TV: sylwestrowy maraton startuje 31 grudnia o 18:05. 

 

W 2016 roku Sylvester Stallone odebrał Złoty Glob dla aktora drugoplanowego za powrót do roli Rocky’ego Balboa w filmie „Creed: Narodziny legendy”. Cała sala gwiazd Hollywood dała mu owacje na stojąco, a wśród nich byli Quentin Tarantino, Patrick Stewart, Helen Mirren, Lady Gaga czy Kurt Russell. Stallone ze wzruszeniem wspomniał, że ostatni raz znajdował się w tym samym miejscu po wygraniu Złotego Globu za pierwszą część „Rocky’ego”: 39 lat wcześniej. 

Jego droga aktorska do sukcesu była równie wyboista, jak Rocky’ego. Przy kręceniu pierwszej części był finansowo spłukany i odsprzedał ukochanego psa, aby utrzymać siebie i żonę. Ta historia miała jednak happy end – zarówno dla osiągającego sukces Stallone’a, jak i dla pupila, który został przez niego ponownie odkupiony. Aktor wspominał też, że przed realizacją „Rocky’ego” wziął udział w nieudanym castingu do roli Hana Solo w „Gwiezdnych wojnach”. Ale tę stratę nadrobił w dekadach nowego milenium, występując w filmie sci-fi „Człowiek demolka”. 

„Rocky” otrzymał Oscara za najlepszy film w 1977 roku, a Stallone dostał nominację jednocześnie za rolę pierwszoplanową i napisanie scenariusza – wcześniej osiągnęli to jedynie komik Charlie Chaplin i Orson Welles, reżyser „Obywatela Kane’a”. Dla Stallone’a szczególnie ważny był też „Rocky IV”, w którym postanowił eksperymentować z montażem i zachwycił świat kina popkulturowym filmem o wartkiej akcji z krótkimi ujęciami i szybkimi cięciami. Sprawiały, że opowieść o sportowych rozgrywkach i emocjonalnych zmaganiach postaci z ich słabościami była jeszcze bardziej dynamiczna.  

Eksperymenty artystyczne przyniosły Stallone’owi sukces, ale w Graham Norton Show wspominał on, że dzień premiery kultowego filmu o bokserze był trudny. Kilka miesięcy wcześniej zadebiutował równie legendarny „Taksówkarz” z Robertem De Niro, który podbił serca widowni. Publiczność z dezaprobatą patrzyła na plakat nieznanego „Rocky’ego”, wiszący obok plakatu uwielbianego przez nich „Taksówkarza”. Z czasem widzowie przekonali się o wyjątkowości tego filmu, a Sylvester Stallone w 2013 roku połączył siły z Robertem De Niro, aby w komediowy sposób opowiedzieć historię dwóch podstarzałych bokserów w filmie „Legendy ringu”. 

„Sylvestrowa noc” w Warner TV to okazja do noworocznej zabawy w towarzystwie różnorodnych produkcji z filmografii Stallone’a: od filmów bokserskich, przez sci-fi i komedię policyjną aż po komedię sportową.

Plan emisji sylwestrowej nocy:

18:05 – „Rocky 3”

20:00 – „Rocky 4”

21:45 – „Rocky 5”

23:45 – „Człowiek demolka”

01:55 – „Tango i Cash”

03:55 – „Legendy ringu”

Czytany 358 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 28 grudzień 2021 15:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama