cinema.pl Artykuły

wtorek, 28 grudzień 2021 15:08

Arcydzieła wracają: Wong Kar Wai 4K w kinach!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Czas na noworoczną pięciosmakową niespodziankę: już niebawem w wybranych kinach studyjnych znów pojawi się szansa, by obejrzeć odnowione filmy hongkońskiego mistrza na wielkim ekranie!

 

Pięć odrestaurowanych filmów hongkońskiego reżysera już na początku 2022 roku zagości na ekranach polskich kin. To wyjątkowa okazja, by podziwiać magię kina Wong Kar Waia na wielkim ekranie, w najlepszej jakościowo wersji.

Pierwsze przeglądy ruszają już w styczniu w Poznaniu i Wrocławiu. Informacje o kolejnych będą pojawiać się w naszych mediach społecznościowych - zapraszamy do śledzenia!

Spragnieni miłości, reż Wong Kar Wai, Hongkong, Chiny 2000

Wong Kar Wai - poeta światła i czasu. Nikt tak pięknie nie opowiadał w kinie o niespełnionej miłości i tym szczególnym niepokoju, który nie pozwala bohaterom osiąść w jednym miejscu.

Niemal wszystkie filmy Wonga zyskiwały status kultowych natychmiast po swojej premierze. Reżyser jak nikt inny potrafi opowiadać o niespokojnym duchu lśniących neonami wielkich miast, o bohaterach mijających się w czasie i przestrzeni, o niepokornych buntownikach i pękniętych duszach. Spojrzenia i drobne gesty mówią w jego filmach więcej niż słowa. Jest mistrzem obrazu, każdy kadr zachwyca u niego kompozycją, kolorem i nasyceniem emocji. Ma niezwykły talent do komponowania ścieżek dźwiękowych - każda z nich to prawdziwy skarbiec utworów niszowych i bardzo popularnych, które w fabule zyskują nowe znaczenia i zostają w uszach na długo po seansie. 

Estetyka filmów Wonga wywarła ogromny wpływ na światowe kino. Dziś na nowo hipnotyzuje pulsującym rytmem "Upadłych aniołów", zmysłową atmosferą "Happy Together", wyrafinowaną scenografią "Spragnionych miłości". To filmy, które wchodzą głęboko pod skórę - i zachwycają tak samo przy pierwszym i przy dziesiątym seansie!

Happy Together, reż. Wong Kar Wai, Hongkong, Japonia, Korea Południowa 1997

 

Program przeglądu

Chungking Express (reż. Wong Kar Wai, Hongkong 1994)

Upadłe anioły (Fallen Angels, reż. Wong Kar Wai, Hongkong 1995)

Happy Together (reż. Wong Kar Wai, Hongkong, Japonia, Korea Południowa 1997)

Spragnieni miłości (In the Mood for Love, reż. Wong Kar Wai, Hongkong, Chiny 2000)

2046 (reż. Wong Kar Wai, Hongkong, Chiny, Francja, Włochy, Niemcy 2004)

 

Więcej na stronie piecsmakow.pl

Śledź nas na Facebooku i Instagramie, słuchaj podkastu Azja Kręci, dyskutuj na grupie Pięć Smaków - kino Azji! 

Czytany 230 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 28 grudzień 2021 15:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama