cinema.pl Artykuły

czwartek, 23 grudzień 2021 21:33

Jeden z najlepszych filmów Andersona

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Licorice Pizza  to jeden z najlepszych filmów Andersona i jeden z najlepszych filmów roku" – wyrokował na łamach „Slate" Stephen Silver. Inni komentatorzy i krytycy zwiastują możliwe Oscary i zachwycają się parą debiutantów. David Rooney pisał w „Hollywood Reporter" o grze Alany Haim jako o „najbardziej ekscytującym debiucie filmowym w ostatnim czasie". Już dziś „Licorice Pizza" należy do najchętniej nagradzanych tegorocznych filmów.

 

2 grudnia National Board Of Review ogłosił „Licorice Pizza" najlepszym filmem 2021 roku. Anderson uznany został za najlepszego reżysera, a Alana Haim i Cooper Hoffman zwyciężyli w kategorii „Przełomowy występ". Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych, które przyznaje swoje wyróżnienia od 1935 roku, nagrodziło Paula Thomasa Andersona za najlepszy scenariusz.

13 grudnia ogłoszono nominacje do jednych z najbardziej prestiżowych nagród w branży filmowej, czyli Złotych Globów, wręczanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association). Film „Licorice Pizza" nominowano w czterech kategoriach: Najlepsza komedia lub musical, Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Alana Haim), Najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Cooper Hoffman), Najlepszy scenariusz (Paul Thomas Anderson). Zwycięzców poznamy 9 stycznia.

 

„Licorice Pizza" w kinach od 31 grudnia! 

 

Czytany 345 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 grudzień 2021 21:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama