cinema.pl Artykuły

wtorek, 21 grudzień 2021 09:15

Wielkie Kolędowanie z Polsatem!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Tradycyjnie, 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania z Polsatem i wyjątkowymi artystami. W tym roku najpiękniejsze kolędy w wykonaniu m.in. Natalii Kukulskiej, Igora Herbuta, Alicji Majewskiej, Haliny Mlynkovej, Viki Gabor, Ani Rusowicz, Dawida Kwiatkowskiego, Krzysztofa Cugowskiego zabrzmią w murach neogotyckiego Kościoła Mariackiego w Katowicach.

 

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen radości, wzruszeń, spotkań z bliskim. Choć za oknem sypie śnieg, w sercu robi się wyjątkowo ciepło. Dekorujemy wspólnie pierniki, przygotowujemy świąteczne potrawy, ubieramy choinkę i oczywiście kolędujemy. By oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę upłynęło w jeszcze radośniejszej atmosferze, przygotowaliśmy popołudnie wypełnione wspaniałymi pieśniami bożonarodzeniowymi, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój.

Kolędowanie rozpocznie się już od godz. 12:45. W programie znajdą się archiwalne koncerty z poprzednich lat, które zostały zarejestrowane w kościołach w Świętej Lipce (Sanktuarium Maryjne o. Jezuici), Warszawie (Parafia Bł. E. Detkensa Kościół Pokamedulski), Porzeczu Mariańskim (Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim). Przypomnimy również koncert "Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II", a na zakończenie o godz. 16:50 przeniesiemy się do Kościoła Mariackiego w Katowicach na tegoroczne kolędowanie! 

W tym niezwykle uroczystym koncercie wystąpią: Natalia Kukulska, Halina Mlynkova, Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Igor Herbut, Golec uOrkiestra, Ania Rusowicz, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Antek Smykiewicz, Michał Jurkiewicz, Robert Janowski, Patryk Cebulski, Adam i Jakub Zdrójkowscy, Piotr Sołoducha. Zobaczymy też wyjątkowy rodzinny występy – Krzysztof Cugowski zaśpiewa razem z synami: Piotrem i Chrisem. Widzowie będą mogli posłuchać wielu niepowtarzalnych interpretacji m.in. takich pieśni, jak „Oj maluśki, maluśki", „Cicha noc", ,,Dzisiaj w Betlejem", ,,W żłobie leży", ,,Przybieżeli do Betlejem", "Gdy się Chrystus rodzi". Wykonawcom będzie towarzyszyła Grott Orkiestra, Orkiestra Dęta KWK „Mysłowice-Wesoła" i Chór Śląsk. Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Adam Zdrójkowski.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Czytany 297 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 grudzień 2021 09:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama