cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 20 grudzień 2021 23:13

Kino na Granicy znów w majówkę

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Organizatorzy 24. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, odbywającego się po dwóch stronach rzeki Olzy, w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, ogłosili termin przyszłorocznego festiwalu. Odbędzie się on w dniach 29 kwietnia - 3 maja. Sprzedaż akredytacji rusza już w grudniu.

 

- Drodzy przyjaciele! Wreszcie podjęliśmy decyzję co do terminu naszej imprezy. 24. Przegląd Filmowy Kino na Granicy rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 3 maja. A więc majówka znów w Cieszynie! – zwróciła się do widzów i gości festiwalu Jolanta Dygoś, dyrektorka Przeglądu. - Długo wahaliśmy się, bo to termin niepewny pandemicznie, niepodjęte są jeszcze decyzje o przyznaniu dotacji przez instytucje do tego powołane, a więc niewiadoma budżetowa, o czym wielokrotnie mówiliśmy i pisaliśmy. Ale, tak jak i wy, tęsknimy za tym wiosennym weekendem z wami, kiedy nie tylko przyroda się budzi się, ale i my nabieramy wiatru w żagle i chce nam się żyć. To przedsmak wakacji. To też nasz tradycyjny termin od 9 edycji i 2007 roku. A więc, wierząc, że otrzymamy upragnione dofinansowania i znajdziemy życzliwych sponsorów, zaczynamy odliczanie do 29 kwietnia.

Przegląd Filmowy „Kino na Granicy" to jedyna taka impreza odbywająca się na polsko-czeskiej granicy. Stawia na nowe kino z Polski, Czech i Słowacji – zestaw, który trudno znaleźć na innych festiwalach. Uczestnicy cenią sobie też możliwość żywego kontaktu z ludźmi filmu: co roku festiwal odwiedzają gwiazdy i topowi przedstawiciele środkowoeuropejskiego kina.

Na program Kina na Granicy tradycyjnie złożą się także retrospektywy, których bohaterowie zostaną niedługo ogłoszeni. Widzowie festiwalu co roku uczestniczą również w spotkaniach literackich, które są ważnym punktem programu imprez towarzyszących, podobnie, jak koncerty: plenerowe i bardziej kameralne, w klubie festiwalowym. Będzie także coś dla najmłodszych widzów. Co roku biorą też udział w przygotowanych specjalnie dla nich spotkaniach i seansach filmowych.

24. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 3 maja 2022 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Sprzedaż akredytacji rusza 20 grudnia.

Czytany 300 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 grudzień 2021 23:22

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama