cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 grudzień 2021 19:55

ALLiN braci Węgrzyn z kolejnymi nagrodami!!!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Właśnie dostaliśmy informację o trzeciej już nagrodzie dla najnowszego filmu braci Węgrzyn pt. ALLiN. Tym razem został wyróżniony reżyser Michał Węgrzyn za najlepszą reżyserię na festiwalu Calcutta International Cult Film Festival 2021 w Indiach. To druga, po nagrodzie w Singapurze/WORLD FILM CARNIVAL 2021/ wygrana w kategorii najlepszy reżyser i trzecie wyróżnienie po BEST ISTANBUL FILM FESTIVAL 2021.

 

ALLiN – to historia trójki zaprzyjaźnionych pracowników Banku Narodowego. Gdy w 2020 roku na Świat spada pandemia, w głowach bohaterów filmu pojawia się niecny plan. Wykorzystując swoje kompetencje i brak bezpośredniego nadzoru w pracy, postanawiają ogołocić skarb państwa ze 100 kg złota. Panująca zaraza tylko ułatwia im sprawę. Dzięki powszechnie stosowanym i wymaganym maseczką nie są do 100% zidentyfikowania. Bez żadnych przeszkód wynoszą ze skarbca Narodowego Banku kilogramy złota. I tu właśnie zaczyna się ich filmowa historia. Gdy wszystko wydaje się już tylko formalnością, na bohaterów ALLiN spadają kolejne grzmoty.

W zaskakujących rolach zobaczymy takie gwiazdy polskiego kina jak Mikołaj Roznerski czy Tomasz Oświeciński. W rolach głównych artyści Karolina Chapko, Piotr Witkowski, Agnieszka Kawiorska czy Aleks Mackiewicz.

Muzykę do filmu stworzył znany ze polskiej sceny HipHop producent muzyczny RX/Rafał Sielawa/PROCEDER2019/.

Przewidywana premiera w polskich kinach druga połowa 2022

Michał Węgrzyn – urodził się w 1978r, w Nowym Sączu w wielodzietnej rodzinie nauczycielskiej. Po 3 latach studiów Filmoznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie rozpoczął naukę w PWSFiT w Łodzi na kierunku Operatorskim. Studia ukończył pracą magisterską pod tytułem „Funkcje reżysera w filmie dokumentalnym". Jego pierwsza etiuda dokumentalna „ Zaszumiał, Powiał"(2003), zrealizowana z młodszym bratem Wojciechem Węgrzyn była nagradzana niemal na wszystkich festiwalach filmowych w Polsce. Kolejne filmy dokumentalne Pojechał, Zobaczył"(2008), „400 Hektarów"(2009), „9Dołek"(2010) nagradzane w kraju i USA realizował również z bratem. W filmie fabularnym debiutował w 2013 roku opowieścią o In vitro pt WYBRANIEC/The Holy Sinner. W 2015 kolejny film pt HISTORIA KOBIETY/The Story Of A Woman znalazła się w 17 międzynarodowych konkursach festiwali filmowych na Świecie.  Film min został uhonorowany Grand Prix w Maroku 2016r. Kolejny film WŚCIEKŁOŚĆ/Rage opowiadający o młodym dziennikarzu podbijał kolejne festiwale zagraniczne zdobywając jeszcze więcej nagród na całym Świecie. Późniejsze filmy to komercyjne PROCEDER, GIEREK i KRIME STORY. Film ALLIN to wreszcie powrót do kina autorskiego.

 

Filmografia:

2021 – ALLiN

2021 – KRIME STORY

2021 – GIEREK

2019 – PROCEDER

2017 – WŚCIEKŁOŚĆ/RAGE

2015 – HISTORIA KOBIETY/Story of a Woman

2013 – WYBRANIEC/Holy Sinner

Czytany 642 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 grudzień 2021 19:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama