cinema.pl Artykuły

czwartek, 09 grudzień 2021 10:02

Film z Sophie Marceau i Charlotte Rampling w kinach od 28 stycznia

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

François Ozon po raz kolejny daje dowód na to, jak różnorodnym jest twórcą. W swoim najnowszym filmie "Wszystko poszło dobrze" sięga po formułę dramatu z elementami ironicznego humoru opowiadając pełną emocji rodzinną historię. Jest już polski zwiastun filmu, który można zobaczyć poniżej. 

W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina, m.in Sophie Marceau, którą reżyser już dawno chciał zaprosić do współpracy ale ciągle nie udawało im się spotkać na planie. Tym razem się udało i powstał fantastyczny film o skomplikowanych rodzinnych relacjach, siostrzanej więzi i wadze podejmowanych decyzji. Jak przyznaje sama aktorka, nie mogła odmówić Ozonowi gdyż znała zarówno historię będącą inspiracją filmu, jak i Emmanuèle Bernheim, w którą miała się wcielić we "Wszystko poszło dobrze". 

Film oparty jest na autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim, przyjaciólki Ozona, z którą reżyser pracował przy swoich produkcjach. Bernheim zmarła w 2017 roku. Reżyser wielokrotnie podkreślał, że film nakręcił aby złożyć hołd zmarłej przyjaciółce, a nie jako manifest światopoglądowy.

"Znałem doskonale Emmanuèle i historię jej rodziny. Kiedy dała mi przeczytać książkę, którą napisała po śmierci ojca i zaproponowała przeniesienie jej na ekran, nie byłem na to gotowy. Wiedziałem, że zrobimy piękny, wzruszający film ale dla obojga nas będzie to bardzo trudne przeżycie. Dlatego odmówiłem. Jednak kiedy Emmanuèle zmarła w 2017 roku, uznałem że jestem jej winien ten film. Chciałem pokazać tę historię i sprawić, że Emmanuèle znów będzie przy mnie gdyż bardzo przeżyłem jej śmierć" - powiedział w jednym z wywiadów reżyser. 

François Ozon zaprosił do współpracy gwiazdy europejskiego kina. Główną rolę powierzył Sophie Marceau. Ojca Emmanuèle, znanego paryskiego kolekcjonera sztuki, zagrał rewelacyjny André Dussollier. W rolę matki głównej bohaterki i słynnej francuskiej rzeźbiarki Claude de Sorii wcieliła się Charlotte Rampling.  

"Wszystko zostaje w rodzinie" w kinach od 28 stycznia 2022 roku. 

Czytany 314 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 grudzień 2021 10:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama