cinema.pl Artykuły

środa, 08 grudzień 2021 13:27

Nagroda Gildii Reżyserów Polskich dla "Dziury w głowie"!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W dniu wczorajszym "Dziura w głowie" w reżyserii Piotra Subbotko otrzymała Nagrodę im. Krzysztofa Krauze przyznawaną przez Gildię Reżyserów Polskich. Film nagrodziła Kapituła pod przewodnictwem Pawła Pawlikowskiego. Oprócz laureata Oscara w skład jury wchodzili: Joanna Kos-Krauze, Agnieszka Smoczyńska, Jagoda Szelc i Adrian Panek.

 

Gildia nagradza reżyserów za "nonkonformizm, wewnętrzną wolność, niezależność, odwagę cywilną, silne przekonanie do swoich odczuć i poglądów i wynikającej z nich konsekwentnej postawy wobec świata. Za umiejętność „płynięcia pod prąd", odwagę stawania w obronie swoich przekonań, czasem wbrew opinii większości, wbrew opinii własnego środowiska. Za chęć bronienia słabszych wobec silniejszych, mniejszości wobec większości. Za bezkompromisowość, wyeliminowanie ze swego działania prostej kalkulacji „czy to mi się opłaci".

https://www.facebook.com/gildiarezyserowpolskich

"Dziura w głowie" była wcześniej pokazywana m.in. na festiwalach w Szanghaju, Gdyni, Pune, São Paulo czy Rhode Island i dostała kilka nagród. Obraz z Bartłomiejem Topą w roli głównej miał kinową premierę jesienią ubiegłego roku, a obecnie można go oglądać na portalu Netflix.  Dystrybutorem filmu jest Holly Pictures.W dniu wczorajszym "Dziura w głowie" w reżyserii Piotra Subbotko otrzymała Nagrodę im. Krzysztofa Krauze przyznawaną przez Gildię Reżyserów Polskich. Film nagrodziła Kapituła pod przewodnictwem Pawła Pawlikowskiego. Oprócz laureata Oscara w skład jury wchodzili: Joanna Kos-Krauze, Agnieszka Smoczyńska, Jagoda Szelc i Adrian Panek. Gildia nagradza reżyserów za "nonkonformizm, wewnętrzną wolność, niezależność, odwagę cywilną, silne przekonanie do swoich odczuć i poglądów i wynikającej z nich konsekwentnej postawy wobec świata. Za umiejętność „płynięcia pod prąd", odwagę stawania w obronie swoich przekonań, czasem wbrew opinii większości, wbrew opinii własnego środowiska. Za chęć bronienia słabszych wobec silniejszych, mniejszości wobec większości. Za bezkompromisowość, wyeliminowanie ze swego działania prostej kalkulacji „czy to mi się opłaci".

 

 

 

https://www.facebook.com/gildiarezyserowpolskich

 

 

 

"Dziura w głowie" była wcześniej pokazywana m.in. na festiwalach w Szanghaju, Gdyni, Pune, São Paulo czy Rhode Island i dostała kilka nagród. Obraz z Bartłomiejem Topą w roli głównej miał kinową premierę jesienią ubiegłego roku, a obecnie można go oglądać na portalu Netflix.  Dystrybutorem filmu jest Holly Pictures.

Czytany 348 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 grudzień 2021 13:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama