cinema.pl Artykuły

niedziela, 05 grudzień 2021 12:50

Premiery na MOJEeKINO.pl

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zapraszamy na MOJEeKINO od 3 grudnia 2021.

 

A-HA THE MOVIE https://www.mojeekino.pl/film/vod.1509-a-ha

Twórcy filmu wykorzystuje muzykę norweskiego zespołu, by przyjrzeć się uważnie pełnym szacunku, choć kontrowersyjnym relacjom, jakie istnieją między istnieją. To jednocześnie fascynujące i łamiące serce, że artyści, którzy wciąż grają dla tłumów, podróżują osobnymi samochodami, odpoczywają w osobnych pokojach przed koncertami a razem są tylko na scenie. A jednak, mimo że są podzieleni, ich piosenki wciąż łączą publiczność.

Zwiastun: https://youtu.be/2Qwh91RdHv0

 

MORDERSTWO W HOTELU HILTON

https://www.mojeekino.pl/film/vod.1514-morderstwo-w-hotelu-hilton

W klasyczny policyjnym thrillerze Tarika Saleha "Morderstwo w hotelu Hilton" wkraczamy do Kairu tuż przed rewolucją, w powietrzu czuć zbiorowy niepokój, u podstaw którego leży władza, korupcja i kłamstwa.

W luksusowym hotelu zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Jedynym świadkiem jest sudańska pokojówka Salwa (Mari Malek). Leniwi i niedbali policjanci uznają sprawę za samobójstwo, ale jednemu detektywowi coś tu nie gra i w miarę jak śledztwo zaczyna się rozkręcać, ten nielubiany, skorumpowany policjant (Fares Fares) trafia prosto w serce elit. Dużo tu moralnej dwuznaczności, zwłaszcza w postaci Noredina – gdzie przyzwoitość miesza się z uporem i ociera o niebezpieczeństwo.

Zwiastun: https://youtu.be/px_HFqjgRIY

 

NOTTURNO https://www.mojeekino.pl/film/vod.1507-notturno

"Notturno" rozwija temat podjęty w poprzednim filmie reżysera, "Fuocoammare. Ogień na morzu". Dotyczył on kryzysu migracyjnego obserwowanego z brzegów Lampedusy, na którą dzień w dzień przybijały łodzie z uciekinierami. Tym razem Rosi ruszył na Bliski Wschód – do miejsc, które szukający schronienia ludzie opuszczają. Przez trzy lata reżyser krążył z kamerą wzdłuż granic Iraku, Kurdystanu, Libanu i Syrii, filmując mieszkańców ciężko doświadczonego przez historię regionu. Przejmująco i sugestywnie odmalowuje w swoim dokumencie-eseju życie w oczekiwaniu na kolejny dramat oraz wieczną niepewność w świecie cyklicznych katastrof. Struktura filmu wydobywa tę cykliczność: oto wznosząca groźne okrzyki armia, oto opłakujące zmarłych synów, braci i ojców kobiety, oto cierpiące na stres pourazowy dzieci, oto niegdysiejsze dumne wojsko, które stało się armią więźniów. Oto szpital psychiatryczny jako scena politycznego spektaklu – trudno o lepszą metaforę szaleństwa, które obraca w ruinę domy i ludzi. Milczący, lecz genialnie operujący dźwiękiem film Rosiego na swój sposób igra z pojęciem nokturnu – romantycznego poematu czy obrazu osadzonego w nocnej scenerii.

Zwiastun: https://youtu.be/ICybs2TorGM

 

DNA https://www.mojeekino.pl/film/vod.1414-dna

Maïwenn, nagrodzona w Cannes reżyserka, powraca z mocnym i poruszającym portretem rodzinnym, czerpiącym z osobistej, złożonej historii.

Lato w Paryżu, miasto pustoszeje. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To on ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy Emir umiera, wszystkie międzypokoleniowe nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia swej tożsamości.

„DNA” to subtelne i wzruszające kino, przeplatane zabawnymi momentami, ze wspaniałymi kreacjami gwiazd francuskiego kina: Maïwenn („Poliss”), Fanny Ardant („Poznajmy się jeszcze raz”) i Louisa Garrela („Małe kobietki”).

Film znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes 2020, był prezentowany na MFF w San Sebastian i MFF w Zurychu (nagroda „A Tribute to...” dla Maïwenn za wkład w odrodzenie kina autorskiego). „DNA” otrzymało również 4 nominacje do Cezara oraz nagrodę Lumières 2021 za reżyserię.

Zwiastun; https://youtu.be/GdvU12x1xRg

Czytany 186 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 05 grudzień 2021 13:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama