cinema.pl Artykuły

czwartek, 02 grudzień 2021 13:39

KRÓL z nominacją dla najlepszego serialu nieanglojęzycznego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

KRÓL, serial oryginalny CANAL+ Polska na podstawie prozy Szczepana Twardocha, znalazł się wśród finalistów C21's International Drama Awards. W kategorii najlepszy serial nieanglojęzyczny produkcja powalczy m.in. ze „Squid Game” i „Lupinem”.

Wczoraj ogłoszono finalistów brytyjskiego C21's International Drama Awards, prestiżowych nagród branżowych przyznawanych przez grono przeszło setki ekspertów zamawiających seriale, tzw. commissioners. W kategorii najlepszy serial nieanglojęzyczny znalazła się polska produkcja, za granicą znana jako „The King of Warsaw”. „Król” zmierzy się z serialami „Lupin”, „Squid Game”, „Etos”, „Dolina łez” i „Terapia”. W kategorii najlepszy serial anglojęzyczny finalistami są m.in. „Bridgertonowie” i „Mare z Easttown”.

W tym roku grono jurorów wyłoniło finalistów spomiędzy przeszło pięciuset zgłoszeń seriali z całego świata. Laureatów nagród w jedenastu kategoriach poznamy już drugiego grudnia. Zostaną one wręczone podczas gali w Londynie. Uroczystość jest częścią tegorocznej odsłony wydarzenia Content London, finansowanego przez Film London.

KRÓL w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa ekranizacja powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem, zrealizowana z rozmachem superprodukcja, w której wystąpiły jedne z największych polskich gwiazd. Serial zadebiutował jesienią 2020 roku, osiągając najwyższy wynik oglądalności wśród seriali płatnych telewizji w Polsce i bijąc rekord w historii seriali CANAL+ Polska.

Historię gangu Jana „Kuma” Kaplicy oraz żydowskiego boksera Jakuba Szapiro, osadzoną w przedwojennej Warszawie 1937 roku, można oglądać online na canalplus.com.

Czytany 396 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 grudzień 2021 13:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama