cinema.pl Artykuły

wtorek, 30 listopad 2021 14:24

„Szef Roku” z rekordową ilością nominacji do Nagród GOYA!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Hiszpańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do 36. edycji Nagród Goya.

 

„Szef Roku” z Javierem Bardemem w roli głównej znalazł się na czele nominacji zdobywając najwięcej, bo aż 20, nominacji w historii Goi i pobił rekord „Policzonych dni” Imanola Uribe z 1994 roku (również z Bardemem w roli głównej)!

Obok „Szefa Roku” na podium znalazły się - „Maixabel” w reżyserii Icíar Bollaín z Luisem Tosarem (14 nominacji) oraz „Matki równoległe” Pedra Almodovara z Penélope Cruz (8 nominacji). Ceremonia wręczenia statuetek odbędzie się 12 lutego 2022 roku w Pałacu Sztuk w Walencji.

„Szef Roku” jest również hiszpańskim kandydatem do Oscara.

O filmie:

Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany „dobry szef” bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji.

„Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

Film w kinach już od piątku - 3 grudnia!

Czytany 289 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 listopad 2021 14:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama