cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 22 listopad 2021 15:26

LEKCJE JĘZYKA - premiera na MOJEeKINO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Publiczność festiwalowa zakochała się w tym komediodramacie! Najpierw był Berlin, potem SXSW, niedawno American Film Festival i Transatlantyk, a od 18 listopada - MOJEeKINO. 

 

To co uwodzi widzów od pierwszej chwili, to właśnie spontaniczna relacja między dwójką aktorów. Ta chemia sprawia, że „Lekcje języka" ogląda się mimo braku typowych filmowych atrakcji. Adam, rozpoczyna lekcje języka hiszpańskiego online, jego nauczycielką jest Cariño. Podobnie jak większość z nas spędziła wiele godzin na rozmowach na Zoomie, przyglądając się półkom z książkami innych ludzi, dwójka bohaterów dostrzega drobne szczegóły wystroju domów i powoli układa sobie historie rozmówców, wypełniając luki o życiu drugiej osoby.

Adam i Cariño niemal natychmiast nawiązują rozbrajającą więź. Ta relacja staje się czymś więcej niż tylko nauką hiszpańskiego. Dzięki lekcjom i różnym wideo wiadomościom, które sobie nawzajem wysyłają, relacja między uczniem a nauczycielem s zmienia się w coś znacznie głębszego. Pięknie i szczerze pokazane, że potrzebujemy przyjaciół!

Trzy nagrody i 3 nominacje dla absolutnie uroczych LEKCJI JĘZYKA  https://www.mojeekino.pl/film/vod.1436-lekcje-jezyka

Dystrybucja: Galapagos Films. 

Zwiastun:

https://youtu.be/-Bh7SVB-I2c

Czytany 173 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 listopad 2021 15:28

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama