cinema.pl Artykuły

niedziela, 21 listopad 2021 23:02

WILK, LEW I JA hitem we Francji!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Wilk, lew i ja" z milionem widzów we Francji! Nowy film twórców hitu „Mia i biały lew" w polskich kinach już 19 listopada. 

 

„Wilk, lew i ja" czyli pełna przygód i wzruszeń opowieść o pięknej, międzygatunkowej przyjaźni podbija serca ludzi na całym świecie – film jest wyświetlany w wielu krajach Europy, a już niedługo trafi na ekrany kin w Rosji i USA. Obraz już teraz obraz święci triumfy we Francji, gdzie w ciągu miesiąca zgromadził ponad milionową widownię! Nowy film twórców międzynarodowego hitu „Mia i biały lew", który podbił serca blisko pół miliona polskich widzów, już w najbliższy piątek wchodzi do polskich kin. Zapowiada się wielka uczta dla miłośników kina familijnego! 

Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady. Film został stworzony przez wyjątkowe filmowe małżeństwo – reżysera Gilles de Maistre oraz scenarzystkę Prune de Maistre, którzy specjalizują się w inspirujących historiach o naturze, zwierzętach i niesamowitej więzi, jaką można z nimi nawiązać. W rolach głównych zobaczymy m.in. znanego z „Zielonej mili" czy „Chaty" Grahama Greene'a oraz gwiazdę familijnej produkcji „Smerfy 2" - Mylène Dinh-Robic.

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

„WILK, LEW I JA" – OFICJALNY ZWIASTUN 

 

Bardzo uroczy i zrealizowany w stylu Disneya

Eric de Kermel / Terre Sauvage

 

Cudowna historia w malowniczej scenerii

Marine de Guilhermier / Allocine.fr

 

Przepiękny! Niesie ze sobą szlachetne wartości ochrony zwierząt, szacunku i wzajemnej miłości.

Mitra Etemad / Trendyslemag.com

 

Gatunek: przygodowy/ familijny

Produkcja: Francja 2021

Reżyseria: Gilles de Maistre („Mia i biały lew", „Pierwszy krzyk")

Scenariusz: Prune de Maistre („Mia i biały lew")

Obsada: Molly Kunz („Wdowy"), Graham Greene („Zielona mila", „Chata", „Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu"), Mylène Dinh-Robic („Smerfy 2", „Ojcostwo"), Charlie Carrick, Rhys Slack, Rebecca Croll, Derek Johns, Victor Cornfoot, Eric Clark

Czytany 288 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 21 listopad 2021 23:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama