cinema.pl Artykuły

środa, 10 listopad 2021 10:43

Taka przyjaźń się nie zdarza!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Te zwierzaki wcale nie żyją jak pies z kotem. Poznajcie historie wyjątkowych przyjaźni. „Wilk, lew i ja" w kinach od 19 listopada.

 

Zwierzęta czują i mogą odczuwać emocje podobne do tych, które przypisuje się ludziom. Zjawisko przyjaźni nie jest więc im obce – zwierzęta kierują się sympatią lub antypatią do innych przedstawicieli swojego gatunku – wie o tym każdy, kto na przykład wyprowadza na spacer swojego czworonoga – przeciętny pies ma w sąsiedztwie swoich psich kumpli, ale też wrogów, których zapamiętale oszczekuje. Utarło się, że nie wszystkie gatunki się z sobą dogadują – żyć jak pies z kotem czy wilk z zającem to przysłowiowe określenia zaciętych przeciwników, nie dobrych kumpli. Na szczęście natura pokazuje nam, że zwierzaki potrafią się zaprzyjaźnić nawet w najbardziej zwariowanych konfiguracjach. Zobaczcie, które zwierzęta znalazły sobie nieoczywistych kompanów wśród innych gatunków.

Mozart i Marzyciel poznali się na planie filmu „Wilk, lew i ja" jako maleństwa. Uchwycenie więzi między wilkiem a lwem bez efektów wizualnych nie byłoby możliwe, gdyby zwierzaków nie połączyła prawdziwa przyjaźń. „Zwierzęta nigdy nie były zmuszane ani trenowane, by się ze sobą dogadywały. Ich związek był pielęgnowany, odkąd byli mali, i łączy ich nierozerwalna więź" – mówi reżyser filmu. „Jeśli ci dwaj naturalni wrogowie mogą być braćmi, to znaczy, że każdy może, co w tych niespokojnych czasach jest ważnym przesłaniem, nad którym należy się zastanowić" – dodaje twórca. „Wilk, lew i ja" pojawi się na ekranach kin już 19 listopada.

Uratowana przed kłusownikami słonica Bubbles jest kilkanaście razy większa od swojej psiej przyjaciółki – czarnej suczki Belli, porzuconej przez opiekuna budującego basen na terenie Myrtle Beach Safari w Karolinie Południowej w Stanach Zjednoczonych. Zwierzaki połączyła miłość do wody – ich wspólne wodne zabawy stały się viralem przed kilkoma laty (ich popisy można obejrzeć tu: https://youtu.be/RR0BlQzbOUk).

Pies Tinni i dziki lis Sniffer są najlepszymi przyjaciółmi od czasu, gdy spotkali się przypadkiem podczas spaceru psa i jego opiekuna. Torgeir Berge, właściciel Tinniego, mieszka wraz ze swoim pupilem w środku norweskiego lasu, więc przyjaźń zwierzaków może rozwijać się w najlepsze. Mężczyzna robi, co w jego mocy, aby nadążyć za parą przyjaciół i fotografować ich podczas zabawy w lesie.

Mała łania o imieniu Pippin została porzucona w lesie i znalazła bezpieczny dom u Kate, troskliwej suczki rasy dog niemiecki. Zwierzaki były wspaniałymi przyjaciółmi podczas dorastania Pippin, ale gdy łania dojrzała i nabrała sił, wróciła do lasu, aby wychować własną rodzinę jeleni. Pippin nadal odwiedza Kate i jej opiekunkę Isobel, która fotografuje międzygatunkowe przyjaciółki.

Ten tygrysek został oddzielony od matki po tym, jak jej zagroda została zalana podczas huraganu. Na szczęście został zaadoptowana przez amerykański rezerwat zwierząt prowadzony przez Chinę York. Mieszkanka rezerwatu, szympansica Anjana, pomaga w wychowywaniu wielu osieroconych zwierząt, a jej więź z tygrysiątkiem jest absolutnie wyjątkowa.

Nowy film twórców międzynarodowego hitu „MIA I BIAŁY LEW", który podbił serca blisko pół miliona polskich widzów! Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady. Film został stworzony przez wyjątkowe filmowe małżeństwo – reżysera Gilles de Maistre oraz scenarzystkę Prune de Maistre, którzy specjalizują się w inspirujących historiach o naturze, zwierzętach i niesamowitej więzi, jaką można z nimi nawiązać. W rolach głównych zobaczymy m.in. znanego z „Zielonej mili" czy „Chaty" Grahama Greene'a oraz gwiazdę familijnej produkcji „Smerfy 2" - Mylène Dinh-Robic.

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

 

Bardzo uroczy i zrealizowany w stylu Disneya

Eric de Kermel / Terre Sauvage

 

Cudowna historia w malowniczej scenerii

Marine de Guilhermier / Allocine.fr

 

Przepiękny! Niesie ze sobą szlachetne wartości ochrony zwierząt, szacunku i wzajemnej miłości.

Mitra Etemad / Trendyslemag.com

  

Gatunek: przygodowy/ familijny

Produkcja: Francja 2021

Reżyseria: Gilles de Maistre („Mia i biały lew", „Pierwszy krzyk")

Scenariusz: Prune de Maistre („Mia i biały lew")

Obsada: Molly Kunz („Wdowy"), Graham Greene („Zielona mila", „Chata", „Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu"), Mylène Dinh-Robic („Smerfy 2", „Ojcostwo"), Charlie Carrick, Rhys Slack, Rebecca Croll, Derek Johns, Victor Cornfoot, Eric Clark

Czytany 275 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 listopad 2021 10:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama